آمار خارق العاده گلزنی مسی و رونالدو

دو فوق ستاره تکرار نشدنی عصر فوتبال مدرن رکوردی خارق العاده از خود بر جای گذاشته اند.

گل لیونل مسی در دیدار شنبه بارسلونا مقابل اتلتیکو مادرید به معنی ثبت هزارمین گل او و کریستیانو رونالدو، فوق ستاره پرتغالی رئال مادرید بود. لیونل مسی و کریستیانو رونالدو پس از ثبت شش فصل خارق العاده در کنار یکدیگر، موفق شدند به رکورد ۱۰۰۰ گل در مجموع دست پیدا کنند.
لیونل مسی ۴۸۲ گل در ۶۱۲ بازی به ثمر رسانده است که سهم بارسلونا ۴۳۳ گل و سهم آرژانتین در این بین ۴۹ گل بوده است. کریستیانو رونالدو نیز با توجه به بازی های بیشتری که نسبت به لیونل مسی انجام داده، موفق به زدن ۵۱۸ گل در مجموع شده است.
رونالدو ۵ گل برای اسپورتینگ لیسبون، ۱۱۸ گل برای منچستریونایتد و ۳۴۰ گل نیز برای رئال مادرید در ۳۲۷ بازی برای این تیم به ثمر رسانده است که آمار این فوق ستاره در رئال مادرید کاملا اعجاب انگیز است. رونالدو همچنین در ۱۲۳ بازی ۵۵ گل نیز برای تیم ملی پرتغال به ثمر رسانده است.
این دو فوق ستاره جایزه توپ طلا فوتبال دنیا را نیز از سال ۲۰۱۰ میان خود به اشتراک گذاشته اند. لیونل مسی ۴ بار و کریس رونالدو۲  بار طی ۶ سال اخیر موفق به کسب این جایزه ارزشمند شده اند. البته رونالدو یک بار نیز با منچستریونایتد پیش از سال ۲۰۱۰ این جایزه را برده است. این دو فوق ستاره تبدیل به بهترین گلزنان باشگاه های فعلی خود نیز در طول تاریخ شده اند.
جدال این دو بازیکن اما در فصل جاری از حیث به ثمر رسانده گل، به سود کریس رونالدو است. رونالدو در مجموع ۲۷ بار در فصل جاری موفق به گلزنی شده است. این عدد برای لیونل مسی ۲۱ است. البته فوق ستاره آرژانتینی ۵ بازی تیمش را به علت مصدومیت از ناحیه زانو از دست داده است.
مسی و رونالدو بی تردید نمی توانند به تنهایی به رکورد افسانه ای پله یعنی ۱۲۴۲ گل برسند اما بعید نیست که با همین روند گلزنی، بتوانند در مجموع به این رکورد برسند و آماری دست نیافتنی  در فوتبال مدرن به جا بگذارند.

 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.