آخوندی: عقد قراردادهای خرید هواپیما پذیرش ثبات در ایران است

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی امضای قراردادهای خرید هواپیما و توسعه فرودگاه ها را نشان از پذیرش ثبات و پایداری ایران در عرصه های مهم جهانی دانست.

آخوندی روز دوشنبه در مراسم گرامیداشت بازگشت حضرت امام خمینی (ره) در ۱۲ بهمن سال ۱۳۵۷ به کشور گفت: امضای این قراردادها تنها یک قرارداد تجاری نیست بلکه علامتی است که جهان پایداری انقلاب اسلامی ایران را که حضرت امام خمینی (ره) بنیان گذاشت ، به رسمیت شناخته است.
وی خرید ۱۱۸ فروند هواپیما با تامین مالی شرکت اروپایی عرضه کننده در مدت ۱۶ سال و امضای قرارداد توسعه فرودگاه حضرت امام (ره) در مدت ۲۰ سال را حاکی از آن دانست که طرف های خارجی ما به ثبات و پایداری بلند مدت ایران ایمان آورده اند.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: همزمان با سالروز ورود حضرت امام (ره) به کشور بار دیگر دوره شکوفایی تمدن ایران شهری با انقلاب اسلامی ایران آغاز شد و آن چیزی که در اجرای برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) اتفاق افتاد، این بود که قدرت های جهانی ایران را به عنوان مرکز ثقل مهمی در خاورمیانه به رسمیت شناختند.
به گفته آخوندی با اجرای برجام ایران به جایگاه تعادل در منطقه خاورمیانه بازگشت و این اتفاق بزرگی است که نماد تمدن ایران شهری را بار دیگر در این منطقه جغرافیایی نشان داد.
وی گفت: ایران در عرصه های جهانی در حال بازآفرینی جاده ابریشم در روزگار نوین است و در این راستا درصددیم حمل و نقل هوایی، دریایی، زمینی و ریلی و جاده ای خود را بازسازی کنیم تا بتواند بار دیگر انقلاب اسلامی و تمدن ایران شهری را در جهان بازآفرینی کند.
وی گفت: آبادانی و سرافرازی ایران نوید بخش ثبات و پایداری منطقه است و ما در این راستا به مسئولیت های منطقه ای خود واقف هستیم زیرا آبادانی ایران به توسعه تمام منطقه منجر خواهد شد.
آخوندی با تاکید بر اینکه برقراری امنیت منطقه ای توسط ایران یک معامله برد- برد است که تمام ملت های منطقه از سرافرازی آن سود خواهند برد، در پایان، دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی را به ملت بزرگ ایران تبریک گفت و افزود: بازگشت حضرت امام (ره) به کشور یک خیزش مجدد در شکل گیری تمدن ایرانی و اسلامی به وجود آورد و یک دوره جدیدی در تاریخ ایران آغاز شد.
وی گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی بدخواهان و استکبار جهانی بلافاصله جنگ تحمیلی را بر علیه ایران آغاز کردند اما ملت بزرگ ایران از این جنگ سرافراز بیرون آمد و باوجود گرفتاری های زیاد دوران سازندگی را برای آبادانی ایران آغاز کرد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.