اوباما: اسلام دین صلح‌طلبی است

رئیس جمهور آمریکا گفت: اکثریت مسلمانان اسلام را به عنوان منبع صلح ترویج می‌دهند و داعش و القاعده اولین افراط گراهای تاریخ نیستند که از نام خدا سوء استفاده می‌کنند.

«باراک اوباما» برای اولین بار در دوران ریاست جمهوری خود ضمن دیدار از مسجدی در امریکا، لفاظی‌های ضد اسلامی نامزدهای جمهوری خواه انتخابات ۲۰۱۶ را محکوم کرد.
رئیس جمهور امریکا روز چهارشنبه در مرکز اسلامی بالتیمور در ایالت مریلند، گفت مسیحیان باید متوجه باشند: حمله به یک دین، حمله به همه ادیان است.
اظهارات اوباما در حالی مطرح شد که پس از حملات تروریستی داعش در پاریس و سن برناردینو در ایالت کالیفرنیا، نامزدهای جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری امریکا لفاظی‌های ضد اسلامی را گسترش داده و حتی خواستار ممانعت از ورود مسلمانان به آمریکا شده‌اند.
وی با اشاره به سخنان دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مبنی بر ممنوعیت ورود مسلمانان به امریکا، افزود: مکرر دیده شده است، مردم اقدامات ناگوار تروریستی را با تمام یک دین تلفیق می‌کنند و اخیرا این موضوع دستمایه استفاده سیاسی شده است که این موضوع در امریکا جایی ندارد.
اوباما تصریح کرد: ما باید سیاست‌هایی را که … افراد را به خاطر دین‌شان هدف قرار می‌دهند، رد کنیم. باید اطمینان حاصل کنیم که با جنایات ناشی از نفرت برخورد می شود و حقوق مدنی همه مردم آمریکا حفظ می‌شود.
رئیس جمهوری آمریکا که به مانند مسلمانان هنگام ورود به مسجد، کفش‌های خود را در آورده بود، گفت: می‌خواهم دو کلمه را بگویم که اغلب کسی به مسلمانان آمریکا نمی‌گوید: (از شما) سپاسگذارم.
وی افزود در دوران کنونی مسلمانان به دو دلیل نگران هستند و به واقع تا حدی بیمناک؛ این نگرانی از یک سوی به خاطر تهدید تروریسم است و از سوی دیگر به خاطر مورد سرزنش قرار گرفتن برای اقدامات خشونت بار عده کمی (از آنان).
اوباما تصریح کرد نباید هرگز به تروریست‌هایی که نسخه انحرافی اسلامی را ترویج می‌دهند، مشروعیت داد.
وی خاطر نشان کرد: اکثریت مسلمانان اسلام را به عنوان منبع صلح ترویج می‌دهند و داعش و القاعده اولین افراط گراهای تاریخ نیستند که از نام خدا سوء استفاده می‌کنند.
اوباما افزود: ما این گونه موارد را در سراسر ادیان مشاهده کرده‌ایم.
وی در ادامه گفت: متاسفانه در رسانه‌های آمریکا حقیقت اسلام بازتاب داده نشده است که برای بیش از هزار سال مردم به این حقیقت پرداخته‌اند که پیام اسلام صلح طلبی است.
وی افزود در نتیجه تبلیغات ضد اسلامی در رسانه‌های آمریکا، تهدیدات و آزار و اذیت علیه مسلمانان افزایش یافته است، زنان محجبه مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند.
اوباما که در هفتمین سال ریاست جمهوری خود برای اولین بار در یک مسجد حضور می‌یافت، از غیرمسلمانان خواست تا از مساجد دیدن کنند و مسجد را مکانی خواند که خانواده‌ها برای عبادت و عشق ورزی به خدا و همنوعان به آنجا می‌آیند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.