سیاسی بازی و هیاهوی رسانه‌ای در مجلس خبرگان راه ندارد

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در واکنش به سیاسی کردن انتخابات خبرگان رهبری، گفت: این جایگاه مقدس است و سیاسی بازی، جناح‌بندی، فرقه‌گرایی و این‌گونه بحث‌ها در مجلس خبرگان راه ندارد.

به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی گلپایگانی ظهر امروز در حاشیه همایش «امنای امت، جایگاه وظایف و کارآمدی مجلس خبرگان رهبری» که در مدرسه عالی امام خمینی(ره) برگزار شد، در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا به اعضای خبرگان رهبری امنای امت می‌گویند، اظهار داشت: مردم با حضور در انتخابات و برگزیدن کاندیدای مجلس خبرگان، اعضای این نهاد را برای دومنظور امین خود می‌کنند.
وی، دو وظیفه اعضای مجلس خبرگان را انتخاب و نظارت بر رهبر عنوان کرد و گفت: نظارت بر رهبری بدین معناست که مجلس خبرگان توجه داشته باشد که رهبر موجود شرایط رهبری خود را از دست ندهد و همانند روز انتخاب، بر همه امور مسلط باشد.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: مردم اعضای خبرگان را امین خود می‌دانند تا آن‌ها نسبت به خیر و شر و وقایعی که در کشور رخ می‌دهد، آگاهی و توجهات لازم را داشته باشند.   
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی گلپایگانی با تأکید بر اینکه امین بودن از سوی مردم شرایطی دارد، گفت: کسی که می‌خواهد از طرف مردم در مجلس خبرگان رهبری امین شود، حتماً باید مجتهد باشد.
وی با تأکید بر اینکه کاندیدای مجلس خبرگان باید مجتهدشناس باشد، عنوان داشت: کسی که باید در شرایط خاص، رهبر امت را انتخاب کند، اگر خود اهل تشخیص نباشد، چه کسی را می‌خواهد انتخاب کند؟
رئیس دفتر مقام معظم رهبری در واکنش به سیاسی کردن انتخابات خبرگان رهبری، گفت: این جایگاه مقدس است و سیاسی بازی، جناح‌بندی، فرقه‌گرایی و این‌گونه بحث‌ها در مجلس خبرگان راه ندارد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی گلپایگانی بابیان اینکه همیشه بهترین افراد در مجلس خبرگان رهبری حضورداشته‌اند، افزود: اعضای خبرگان در این چهار دوره کسانی بودند که از سوی قاطبه مردم در حوزه انتخابیه خود شناخته‌شده بودند و مردم آن‌ها را به تقوا، دیانت، پاکی و زهد علمی می‌شناسند.
وی با اشاره به هیاهوهای سیاسی برخی گروه‌ها در خصوص انتخابات خبرگان رهبری، تصریح کرد: این حرف‌هایی که در برخی مجامع سیاسی می‌زنند، در خبرگان رهبری جایی ندارد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.