نخست وزیر کانادا: برای لغو تحریم های ایران شتاب نمی کنیم

«جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا گفت: با وجود درخواست ها برای لغو هرچه سریعتر تحریم های کانادا ضد ایران، کشورم در زمینه لغو تحریم های ایران شتاب نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وی افزود: به رغم درخواست ها برای لغو هر چه سریعتر تحریم های کانادا ضد ایران تا این که شرکت های کانادایی بتوانند برای امضای قراداد با ایران وارد رقابت شوند، کانادا در زمینه لغو تحریم های ایران عجله نخواهد کرد.
کانادا هفته گذشته برای نخستین بار تایید کرد قصد دارد تحریم ها علیه ایران را لغو کند و شرکت هایی مانند شرکت هواپیماسازی « بمباردیه Bombardier » باید اجازه صادرات به ایران را پیدا کنند.
آمریکا، اتحادیه اروپا و دیگر کشورهای بزرگ جهان برخی اقدامات تنبیهی ضد ایران را پس از اجرای موافقتنامه هسته ای بین تهران و قدرت های جهان لغو کردند.
ترودو در مصاحبه با خبرنگاران افزود: این موافقتنامه به محدود شدن توانایی های هسته ای ایران کمک کرد اما هنوز نگرانی های مهمی درمورد آنچه وجود دارد که وی آن را حمایت ایران از تروریسم و نقض حقوق بشر توسط این کشور نامید.
وی تصریح کرد: ما باید بسیار مراقب باشیم و با فکر عمل کنیم. ما برای لغو تحریم ها علیه ایران و تعامل دوباره با این کشور باید با متحدان خودمان همکاری کنیم و هماهنگی لازم را انجام دهیم.

من نیاز و تمایل در میان بازرگانان کانادایی برای داد و ستد با ایران را درک می کنم اما ما باید این کار را به گونه ای صحیح انجام دهیم زیرا این چیزی است که کانادایی ها از ما انتظار دارند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.