حمایت بانک ملی ایران از گردش چرخ تجارت داخلی

بانک ملی ایران در راستای حمایت از تجار و بازرگانان و رونق تجارت داخلی کشور، در هفت ماه ابتدای امسال بیش از ۵۳هزار فقره تسهیلات مضاربه به بنگاه‌ها و فعالان اقتصادی پرداخت کرده است.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، تسهیلات در قالب عقد مضاربه، فرصت مناسبی را برای توسعه فعالیت‌های بخش بازرگانی فراهم می‌کند تا از تسهیلات موصوف به منظور خریدوفروش کالا در داخل کشور (بازرگانی داخلی) و خرید و صدور کالا به خارج از کشور (صادرات) بهره‌مند شوند.
بانک ملی ایران در راستای حمایت از بخش‌های اقتصادی و همسویی با اهداف کلان دولت جهت حمایت از بازار اشتغال آمادگی دارد با پرداخت تسهیلات در قالب مضاربه، نقدینگی مورد نیاز بنگاه‌ها و فعالان اقتصادی را تامین کند.
در چارچوب تسهیلات مضاربه، سرمایه مورد نیاز اشخاص حقیقی و حقوقی برای انجام فعالیت‌های تجاری و بازرگانی از سوی بانک تامین و بدین ترتیب بانک نیز از سود حاصل از فعالیت‌های مذکور، مطابق سهم پیش‌بینی شده در قرارداد، منتفع می‌شود.
مدت قرارداد مضاربه متناسب با دوره گردش عملیات (فعالیت تجاری) بنگاه و حداکثر شش ماه بوده که منوط به رعایت ضوابط و مقررات قابل تجدید است.
بانک ملی ایران در هفت ماه نخست امسال تعداد ۵۳هزار و ۲۰۲ فقره تسهیلات در قالب مضاربه به ارزش ۴۴هزار و ۱۷۱میلیارد ریال پرداخت کرده است تا بخشی از نیاز بنگاه‌ها به نقدینگی را تامین نموده و بازار کسب و کار را رونق بخشد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.