تامین سرمایه بنگاه‌های اقتصادی با تسهیلات مضاربه بانک ملی ایران

بانک ملی ایران با هدف حمایت از رونق تجارت داخلی کشور و تامین نقدینگی مورد نیاز بنگاه‌های اقتصادی و صاحبان کسب‌وکار، در هشت ماه ابتدای امسال بیش از ۶۰هزار فقره تسهیلات مضاربه پرداخت کرده است.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، این بانک در راستای حمایت از بخش‌های مختلف اقتصادی و همسویی با اهداف کلان دولت جهت حمایت از بازار اشتغال آمادگی دارد با پرداخت تسهیلات در قالب مضاربه، نقدینگی مورد نیاز بنگاه‌ها و فعالان اقتصادی را تامین کند.
در چارچوب تسهیلات مضاربه، سرمایه مورد نیاز اشخاص حقیقی و حقوقی برای انجام فعالیت‌های تجاری و بازرگانی به منظور خرید و فروش کالا در داخل کشور (بازرگانی داخلی) و خرید و صدور کالا به خارج از کشور (صادرات) از سوی بانک تامین و بدین ترتیب بانک نیز از سود حاصل از فعالیت‌های مذکور، مطابق سهم پیش‌بینی شده در قرارداد، منتفع می‌شود.
مدت قرارداد مضاربه متناسب با دوره گردش عملیات (فعالیت تجاری) بنگاه و حداکثر شش ماه بوده که منوط به رعایت ضوابط و مقررات قابل تجدید است.
بر این اساس بانک ملی ایران در هشت ماه نخست امسال تعداد ۶۰هزار و ۹۳۲ فقره تسهیلات در قالب مضاربه به ارزش ۴۹هزار و ۳۴۱ میلیارد ریال پرداخت کرده است تا سهمی در رونق بازار کسب و کار و تجارت داخلی داشته باشد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.