محمدجواد لاریجانی: مفید بودن برای انقلاب، ملاک آرای انتخابات مجلس باشد

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه با اشاره به اهمیت انقلابی ماندن در کشور گفت: مفید بودن برای انقلاب، ملاک آرای انتخابات مجلس باشد.

محمدجواد لاریجانی در جمع مسئولان دستگاه قضای استان سمنان و جمعی از مسئولان مهدی‌شهری بابیان اینکه ممکن است افرادی درگذشته برای انقلاب اسلامی زندان رفته باشند و مبارزه کرده باشند؛ ولی امروز انقلابی به‌ حساب نیایند اظهار داشت: ممکن است افرادی که قبلاً انقلابی بودند؛ امروز انقلابی نباشند.
وی با اشاره به اینکه برخی افراد انقلابی دیروز نمی‌توانند امروز انقلابی لقب بگیرند تصریح کرد: امروز هم می‌توان کسانی را نام برد که با امام بوده و انقلاب کردند و خیلی زحمت‌ها کشیدند؛ اما امروز می‌گویند که نظام سکولار خوب است و این افراد، دیگر انقلابی نیست.
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با اشاره به اینکه این افراد شعار سازش با آمریکا سر داده و می‌گویند باید با آمریکا بسازیم و نهضت بیداری اسلامی نیز وجود ندارد عنوان کرد: به این افراد نمی‌توان عنوان انقلابی اطلاق کرد.
لاریجانی بابیان اینکه انقلابی امروز سه ویژگی مهم دارد، «دانستن تجربه بنای نظام اسلامی ایران»، «اعتقاد عملی به این مبانی» و «وقف وجود خود برای غنی‌سازی و تقویت آن» را به‌عنوان سه ویژگی مهم افراد انقلابی دانست.
وی با اشاره به اینکه اعتقاد به مکتب زوری نبوده و دین گوهری است که رده و کلاس آن بالاتر از اکراه است افزود: جوانان ما باید به بصیرت انقلابی بودن برسند و برای این مهم باید راه برای انقلابی بودن باز باشد.
معاون قوه قضائیه با اشاره به اینکه باید کاری کنیم که برای استحکام انقلاب ما مفید و همه کارهای ما باید در این راستا باشد خاطرنشان کرد: این کار خود را می‌توانیم در همه شئون رعایت کنیم.
لاریجانی با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری گفت: در این انتخابات نیز باید رأی خود را به کسی دهیم که برای انقلاب مفید باشد.
وی بابیان اینکه انقلابی باید بصیرت داشته باشد تصریح کرد: بصیرت کلیدواژه‌ای است که با فتنه ۸۸ از سوی مقام معظم رهبری از آن رونمایی شده و موضوعیت آن روشن شد.
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه بابیان اینکه بصیرت در مکتب اسلام و اهل‌بیت موضوع غریبی نیست و بالاترین دعوت که دعوت به خداست بر اساس بصیرت صورت می‌گیرد گفت: دین اسلام بر پایه بصیرت است و باید گفت که بصیرت بر پایه تفقه در دین تعریف می‌شود.
لاریجانی با اشاره به اینکه بصیرت مبنای دین ما و در مکتب اهل‌بیت (ع) بر اساس تفقه در دین است خاطرنشان کرد: پیش از شناخت انقلابی بودن باید بصیرت داشت.
وی با اشاره به اینکه منطق نعمت و نعمت آگاهی یک منطق بسیار مهم است بیان کرد: جوان انقلابی در سخت‌ترین شرایط بهترین حالات را دارد و هرلحظه را نعمت می‌داند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.