به دستگاه‌های کارتخوان «سیار» اعتماد نکنید!

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه به شهروندان توصیه کرد: تا حد امکان از کارتخوان‌های بی‌سیم که توسط افراد دوره‌گرد و دست‌فروش‌ها در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد، استفاده نکنند.

سرهنگ علی کریمی با هشدار در خصوص استفاده از دستگاه‌های کارتخوان سیار دست فروشان و افراد دوره‌گرد گفت: به دلیل ثابت نبودن محل کار این افراد، احتمال دارد برخی از این افراد از کارت عابر بانک مشتریان سوء استفاده و با دستگاه «اسکیمر» از روی کارت عابر کپی تهیه کنند.وی ادامه داد: همچنین افراد باید سعی کنند تا حد ممکن برای انجام امور مالی خود از کافی نت‌های بدون مجوز استفاده نکنند و در غیر اینصورت حتما پس از استفاده و خروج از محل، به نزدیک‌ترین بانک و یا دستگاه عابر بانک مراجعه کرده و رمز خود را تغییر دهند. همچنین جهت اتصال به اینترنت به وای فای های رایگان و ناآشنا وصل نشده و در صورت اتصال به هیچ وجه به سایت هایی که اطلاعات مهم خود را در آن وارد می‌کنند، وارد نشوند.
رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه از همه افراد خواست در صورت مواجه و یا مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش تماس با ما و یا شماره تلفن هفت رقمی ۲۱۸۸۱۹۰ ۰۸۳ با پلیس فتا در میان بگذارند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.