رهامی: روحانی شرایط گفت‌وگوی اصلاح‌طلبان با سران نظام را ایجاد کرد

دبیر کمیته انتخابات شوراهای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: از این‌که روحانی توانست شرایطی را ایجاد کند که اصلاح‌طلبان بتوانند با رده‌های بالای نظام گفت‌وگو کنند خوشحالم. این گفتمان، فضای سال ۸۸ را به فضای سیاسی اجتماعی تغییر داد و باید از بازگشت فضا به گذشته جلوگیری کنیم.

محسن رهامی در همایش «در تداوم تدبیر و امید » اظهار داشت: شکسته شدن فضای گذشته موجب شد آقایانی که بنده را متهم با سازشکاری با عناصر حکومت می‌کردند، امروز بتوانند با مخالفان فکری و سیاسی خود گفت‌وگو کنند، البته این گفتمان باید توسعه یابد. فشارهای بعد از سال ۱۳۸۸ موجب شد نظام «چند صدایی» را، قدری به رسمیت بشناسد، البته این چند صدایی باید در هر دو جریان اصلاح طلبی و اصولگرایی تعمیق شود در این صورت می‌توان مبانی و گفتمان اعتدال را در جامعه نشر داد.
وی گفت: نباید اجازه داد از مبانی انقلاب اسلامی، ایدئولوژی‌زدایی و مبانی‌زدایی شود. ایدئولوژی امام (ره) مساله محوری است که هر دو جریان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی باید التزام عملی خود به آن را حفظ کنند.
وی در ارزیابی از عملکرد دولت با توجه به شعارهای انتخاباتی گفت: گشایش فضای سیاسی، حل معضلات و بحران‌های بین‌المللی، قانونمداری اداری کشور ، کاهش فضای امنیتی و تبدیل آن به فضای اجتماعی، کاهش فساد، توزیع عادلانه فرصت‌های شغلی، امکانات علمی و تحقیقاتی از جمله مهمترین دستاوردهای دولت یازدهم است.
دبیر کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات ادامه داد: دولت روحانی تا حدودی توانست در کنار گفتمان اصلاح و اصولگرایی گفتمان اعتدال را مطرح کند، اما این گفتمان هنوز وزن بالایی پیدا نکرده است.
وی در عین حال توصیه کرد: اجازه داد شود جوانان لایق، مدیر و مدبر نیز وارد رقابت های انتخاباتی شوند.
وی گفت: برخی اصولگرایان و اصلاح‌طلبان مناصب و کرسی‌های مسئولیت را مادام العمر جزء میراث خود می‌دانند که این مساله باید اصلاح شود.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.