طیب نیا: کارآمدی و عدالت هدف اصلی طرح جامع مالیاتی در کشور است

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: هدف از اجرایی کردن طرح جامع مالیاتی، دستیابی همزمان به عدالت و کارآمدی در نظام مالیاتی کشور است.

علی طیب نیا روز پنجشنبه در آیین افتتاح ساختمان اداره امور مالیاتی سمنان در سالن اجتماعات این اداره در قالب برنامه های سفر دکتر روحانی رئیس جمهوری، افزود: تورم جز با اصلاح سامانه امور مالیاتی در کشور کاهش نمی یابد. 
وی با اشاره به این که اگر مردم بدانند دریافت مالیات به صورت عادلانه صورت می گیرد و با مدیریت هزینه می شود، یاد آور شد: با این وجود انگیزه بیشتری در مردم پرداخت مالیات ایجاد می شود. 
وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان داشت: سال ۹۶ با هدف اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی با شعار تولید و اشتغال ، نقش مسایل مالیاتی پررنگ تر خواهد بود. 
در این آیین یک ساختمان در هفت هزار و ۸۳۸ متر مربع ساختمان اصلی، سه هزار و ۲۰۷ متر مربع محوطه سازی، ۳۴۲ متر دیوارکشی محوطه و با اعتبار ۲۴۶ میلیارد ریال در بخش دولتی در قالب چهارمین سفر استانی سال ۹۶ رئیس جمهوری افتتاح شد. 
عباس بی نیاز مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان در این زمینه گفت: این ساختمان دارای چهار طبقه، دارای توقفگاه خودرو، ساختمان نگهبانی و پست برق در میدان معلم سمنان واقع شده است. 
در سفر دکتر روحانی در روز هفدهم فروردین ۹۶ به سمنان در قالب چهارمین سفر کاروان تدبیر و امید به استان ها در سالجاری، ۱۸ طرح عمرانی و صنعتی با بیش از ۱۱ هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال اعتبار و ایجاد اشتغال برای بیش از ۸۸۵ نفر از طریق ویدئوکنفرانس بهره برداری و کلنگ زنی می شود که شامل افتتاح ۱۷ طرح و آغاز عملیات اجرایی یک طرح صنعتی است. 
محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی، حسینعلی امیری معاون امور مجلس ریاست جمهوری، سید امیرمحسن ضیایی رئیس جمعیت هلال احمر کشور و چندین معاون وزیر در این سفر رئیس جمهوری را همراهی می کنند. 
افتتاح طرح بهسازی توسعه عوامل پروازی فرودگاه سمنان، راه اصلی گرمسار- چنداب، طرح قطار محلی تهران- ورامین- گرمسار، افتتاح تقاطع غیرهمسطح درجزین، بهسازی محور شاهرود- گرگان، افتتاح چند باب پل و مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی از طرح های افتتاحی وزارت راه و شهرسازی، افتتاح سامانه آبیاری تحت فشار به مساحت پنج هزار هکتار از طرح های افتتاحی در حوزه وزارت جهادکشاورزی، افتتاح طرح فرابرد هوشمند میهن، طرح های شکوفا بهداشت و شکوفا شیمی آرین از طرح های افتتاحی در حوزه وزارت صنعت، معدن و تجارت، افتتاح ساختمان اداره امور مالیاتی استان و سایت امداد هوایی و آشیانه بالگرد هلال احمر نیز دیگر طرح های افتتاحی از طریق ویدئوکنفرانس با حضور دکتر روحانی رئیس جمهوری است. 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.