منصوریان: داور جان استقلال را گرفت/ گسترش از این بازی یک امتیاز می‌خواست

سرمربی استقلال بعد از تساوی تیمش مقابل گسترش فولاد انتقاد تندی نسبت به عملکرد داور بازی مطرح کرد.

علیرضا منصوریان بعد از بازی استقلال و گسترش فولاد اظهار کرد: طبیعی بود نوع فوتبال گسترش فولاد اجازه نمی داد ما فوتبال همیشگی‌مان را ارائه دهیم. در این مسیر امروز داور جان تیم ما را گرفت. با تمام احترامی که برای داوران قائلم اما معتقدم امروز تاثیر زیادی در نتیجه‌ بازی گذاشتند.
وی افزود: بعد از بازی نشستم و خلاصه آن را مشاهده کردم. روی علی قربانی ۱۰۰ درصد پنالتی‌ شده بود، اما داور آن را نگرفت. پای مدافع حریف روی قلم قربانی آمد، اما نه تنها پنالتی‌ گرفته نشد بلکه داور خطای بازیکن ما را گرفت. در ۸ – ۹ صحنه دیگر داور باید خطا می‌گرفت اما ادامه‌ بازی را به ضرر ما اعلام کرد. در صحنه‌ای هم که برای زکی پور اتفاق افتاد پنالتی‌ نبود، اما اگر داور می‌خواست می‌توانست آن را پنالتی‌ بگیرد.
منصوریان تاکید کرد: در کل آقای کرمانشاهی امروز جان استقلال را گرفت. در هر حمله‌ای که می‌خواستیم به نشاط برسیم، بازی را متوقف می‌کرد. صحنه‌های ۵۰ – ۵۰، ۶۰ – ۴۰ و حتی ۷۰ – ۳۰ را به نفع حریف می‌گرفت. او تلاش ما را خاموش می‌کرد و روی روند بازی تاثیر گذاشت. گسترش فولاد هم طوری بازیکن ما را مهار کرد که در خط هافبک اجازه نمی‌داد توپ را بگیریم.
سرمربی استقلال در ادامه‌ انتقاداتش درباره داور گفت‌: داور در چند صحنه به آنها کارت نداد، اما با اولین خطای بازیکن ما کارت زرد نشان داد. همان ابتدا دو بازیکن ما را دو کارته کرد و ترس را در خط دفاعی و هافبک ما به وجود آورد. من از این نوع داوری نگران هستم چون هفته‌های آخر لیگ هست و از آقای تاج می‌خواهم در چیدمان داوری دقت کند. امروز تنها استقلال نبود که دو امتیاز را از دست داد بلکه ۳۰ میلیون هوادار ناراحت شدند. نمی‌خواهم منفی بافی کنم اما نگران این موضوع هستم. ما دیگر نفت نیستیم که جوابگوی هفت – هشت نفر باشیم و باید به احساسات ۳۰ میلیون هوادار پاسخ دهیم.
منصوریان با بیان این که بیشتر دقایق بازی به دلیل گرفتن خطا متوقف شد، گفت‌: بالای ۲۰ ‌دقیقه تنها خطا گرفته شد. هدف اول ما امسال کسب سهمیه آسیایی به طور مستقیم است و باید بهترین داوران در بهترین شرایط روحی برای تیم‌های پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی انتخاب شوند. در حال‌ حاضر تیم‌ها یا برای افتادن و یا برای سهمیه می جنگندند و باید دقت بیشتری در انتخاب داوران شود. امروز هم کمالوند و هم بنده به داوری اعتراض داشتیم.
او درباره گفته کمالوند مبنی بر این که اعتراض منصوریان در بین دو نیمه باعث شد تا داور در نیمه دوم به نفع استقلال سوت بزند، گفت‌: فراز را خیلی دوست دارم و واقعا معلوم است که صحبت من با داور کاملا قضاوتش را برگرداند. او در ‌دقیقه ۵۰ پنالتی‌ را روی علی قربانی نگرفت. معتقدم صحبت من با داور تاثیری که نداشت هیچ، حتی بدتر هم کرد.
منصوریان ‌اضافه کرد: کمالوند به من گفت‌ که داور این مسابقه قبلا باعث شده بوده تا در این جا تیمش ببازد. با این حال نکته تاریک بازی این بود که فحاشی‌هایی صورت گرفت. من از سال ۶۸ در این جا بازی کردم. در تبریز از قدیم فحاشی ممنوع بود. حتی وقتی که من با نفت تهران به این جا آمدم و هیچ کدام قهرمان نشدیم فحاشی صورت نگرفت. از پیش از آغاز بازی مدام فحاشی به خانواده‌ بازیکنان صورت گرفت، سید مهدی رحمتی، سید اولاد پیغمبر است. این چه وضع فحش دادن است. بازیکنان مگر اعصاب فولادی دارند. البته گسترش فولاد طرفداری ندارد و به این بنده خداها این فحاشی‌ها ارتباطی نداشت. جا دارد از مسئولان این باشگاه تشکر داشته باشم که چنین زمین خوبی را آماده کرده بودند و ما نگران پیچیده  شدن مچ پای بازیکنان‌مان نبودیم. امیدوارم مالکان این باشگاه از ادامه‌ کار منصرف نشوند و همچنان تیم‌داری کنند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.