قاسمی حمله آمریکا به پایگاه هوایی در سوریه را شدیدا محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به حمله موشکی آمریکا به یک پایگاه هوایی در سوریه ضمن محکومیت شدید این اقدام گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگ ترین قربانی سلاح های شیمیایی در تاریخ معاصر، هرگونه استفاده از سلاح شیمیایی را فارغ از عاملان و قربانیان آن محکوم می کند.

بهرام قاسمی افزود: تهران استفاده از این بهانه برای اقدامات یک جانبه را خطرناک، مخرّب و نقض اصول آمره حقوق بین الملل می داند. 
وی ضمن محکومیت شدید هرگونه اقدام نظامی یکجانبه و حملات موشکی به پایگاه هوایی الشعیرات در سوریه توسط ناوهای آمریکایی افزود ، معتقدیم که اینگونه اقدامات به بهانه حمله شیمیایی مشکوک در 'خان شیخون' در ادلب که زمان بندی، عاملان و منتفعان از آن کاملا در پرده ای از ابهام قرار دارد به تقویت تروریست های رو به زوال و پیچیدگی اوضاع در سوریه و منطقه خواهد افزود. 
منابع خبری بامداد جمعه از حمله موشکی غافلگیرانه آمریکا به یک پایگاهی هوایی سوریه در نزدیکی استان حمص در مرکز این کشور خبر دادند.
این حمله به بهانه حادثه شیمیایی روز سه شنبه در استان «ادلب» صورت گرفته که موتور تبلیغاتی و رسانه ای غرب انگشت اتهام آن را در روزهای گذشته به سمت دولت سوریه نشانه رفته است.
شمار زیادی از کشورها خواستار تحقیق در این خصوص شده و هرگونه اقدامی را قبل از روشن شدن ابعاد مختلف این حمله رد می کنند.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.