جلوگیری از خروج ۱۱ میلیون دلار ارز از کشور با تولید واکسن های پزشکی

معاون تحقیق و تولید فرآورده های بیولوژیک موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت که در ۶ ماهه نخست سال گذشته از خروج ۱۱ میلیون دلار ارز از کشور با تولید واکسن های پزشکی جلوگیری به عمل آمد.

دکتر علی اسحاقی روز شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به تولید واکسن های مصرف پزشکی در ۶ ماهه نخست سال ۹۵ افزود: در این مدت بیش از ۱۷ میلیون و ۱۳۰ هزار دز انواع واکسن های مصرف پزشکی در موسسه رازی به تولید رسید که این رقم در مدت مشابه سال ۹۴ حدود ۱۲ میلیون دز بود.
وی اظهار داشت: بر این اساس شاهد افزایش تولید ۴۲ درصدی در تولید واکسن های مصرف پزشکی موسسه رازی نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ بودیم که این مهم جلوگیری از خروج ۱۱ میلیون دلاری ارز را برای کشور به همراه داشته است.
معاون تحقیق و تولید فرآورده های بیولوژیک موسسه رازی با اشاره به اینکه در این موسسه ۷ واکسن از ۹ واکسن اجباری مصرف انسانی تولید می شود، گفت: واکسن های فلج اطفال، دیفتری، کزار، سرخک، سرخجه، سیاه سرفه و اوریون در این موسسه به اشکال مختلف و به صورت واحد، دوگانه و سه گانه و همچنین برای مصرف خردسالان و بزرگسالان تولید می شود.
وی بیان داشت: واکسن سازی، صنعتی بومی شده در کشور است که با هیچ صنعت دیگری قابل مقایسه نیست و تولیدات موسسه رازی از نظر کیفیت با بهترین واکسن های دنیا رقابت می کند.
موسسه تحقیقاتی واکسن وسرم سازی رازی حدود ۹۱ سال است که در کرج مشغول فعالیت است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.