برگزاری مراسم معارفه سرپرست اداره امور شعب استان بوشهر بانک ملی ایران

با حضور عضو هیات مدیره بانک ملی ایران، مراسم معارفه داریوش زراعتگر سرپرست و تودیع کریم ریگی‌زادگان رئیس سابق اداره امور شعب استان بوشهر این بانک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، محمود شایان در این مراسم که حبیب‌اله رشیدارده معاون منابع انسانی نیز حضور داشت، با اشاره به اینکه در شرایط کنونی کشور، رسالت حوزه بانکی بسیار سنگین‌تر است، افزود: انجام کارها باید با ریسک‌پذیری، توام با تشخیص و نظارت و با هدف کمک به مردم انجام شود.
وی ادامه داد: تسهیلات دریافتی از  بانک‌ها باید به نحو درست و به‌جا برای اشتغال نسل جوان هزینه شوند و نباید کسی این حق را برای خود قائل شود که منابع دریافتی از بانک را خارج از مسیر اشتغال و به سمت بازار واسطه‌گری ببرد.
معاون اعتباری و نظارت بر مصارف بانک ملی ایران تصریح کرد: باید در پرداخت تسهیلات خرد به مردم اهتمام بیشتری داشته باشیم. در تسهیلات خرد، مردم برای حفظ اعتبار خود، نسبت به پرداخت و  بازگشت سرمایه بانک مصمم هستند، بنابراین باید اعتماد بیشتری به متقاضیان تسهیلات خرد داشته باشیم.
وی افزود: با کنسرسیومی متشکل از ۹ بانک کشور و سرمایه‌گذاری ۱۸هزارمیلیارد ریال، آب خلیج فارس با احداث خط لوله به استان‌های یزد، کرمان و سپس به اصفهان انتقال خواهد یافت که هم‌اکنون پروژه نصب دستگاه‌های شیرین‌سازی آب دریا در این استان‌ها به اتمام رسیده است.
عضو هیات مدیره بانک ملی ایران گفت: همچنین در مرحله نخست پرداخت مطالبات گندم‌کاران در سال جاری، ۵هزارمیلیارد ریال توسط بانک ملی ایران به حساب آن‌ها واریز شد. مرحله دوم پرداخت نیز با رقم ۵هزارمیلیارد ریال آغاز شده که بدین ترتیب مجموع پرداختی به گندم‌کاران به ۱۰هزارمیلیارد ریال می‌رسد.

اصلان کریمی مدیر امور شعب منطقه دو کشور نیز در این مراسم گفت: شرایط حساس کنونی کشور، آزمون بزرگی برای مدیران کشور است. برای عبور از این شرایط باید تلاش مضاعفی صورت گیرد. بانک ملی ایران در این شرایط همچون گذشته آماده خدمات‌رسانی به مردم است.
وی اظهار داشت: حل مشکلات امروز کشور، روش خاص خود را می‌طلبد که یکی از آن‌ها داشتن روحیه جهادی، سخت‌کوشی، همدلی و نوآوری مدیران است. با چنین روحیه‌ای از همه مشکلات کشور می‌توان عبور کرد.
کریمی افزود: تلاش برای مقابله با جنگ اقتصادی دشمن تنها وظیفه دولت نیست، بلکه باید همه دست در دست هم دهیم و همه توان خود را برای یاری‌رسانی به دولت و مقابله با توطئه‌ها به کار بگیریم.
همچنین سعید زرین‌فر معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر در این مراسم گفت: با تشکیل کارگروه رفع موانع واحدهای تولیدی در استان که با هدف رفع وضعیت رکود شکل گرفت، ظرفیت خوبی برای پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی استان بوشهر فراهم شد.
وی افزود: طی سال‌های ۹۵ و ۹۶ به ترتیب ۱۳۸ و ۱۴۹ واحد تولیدی استان  تحت پوشش تسهیلات بانکی قرار گرفتند و در مجموع  حدود هزارمیلیارد ریال به آن‌ها پرداخت شد.
وی ادامه داد: این پرداخت‌ها که با همکاری بانک‌های استان شکل گرفت، باعث شد تا رتبه استان بوشهر در رونق تولید از ۲۸ به ۲۲کشور ارتقا پیدا کند.
دکتر زرین‌فر در این مراسم از خدمات ریگی‌زادگان رئیس سابق اداره امور شعب استان بوشهر بانک ملی ایران تقدیر و برای زراعتگر سرپرست این اداره امور شعب، آرزوی موفقیت کرد.
رئیس سابق اداره امور شعب استان بوشهر نیز در این مراسم گفت: در طول دوران فعالیتم در استان بوشهر جایگاه استان از درجه دو (ب) به درجه دو (الف) ارتقا و در موضوع منابع و مصارف به ترتیب شاهد رشد ۱۶۲ و ۱۲۱ درصدی در استان بودیم.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.