عربستان به نقض آتش‌بس در یمن ادامه می‌دهد

هواپیماهای بمب افکن عربستان و متحدانش روز شنبه با ادامه نقض آتش‌بس، به چند استان یمن حمله‌های هوایی کردند که منجر به کشته و زخمی شدن شماری از غیر نظامیان یمنی شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن (سبا)، جنگنده بمب‌افکن‌های عربستان امروز منطقه مرام در استان زمار را بمباران کردند که بر اثر این بمباران یک غیر نظامی کشته و شماری نیز زخمی شدند.
جنگنده‌های عربستانی منطقه خوخه در حدیده و منطقه آل الصیفی در شهرستان سحار واقع در استان صعده را نیز هدف قرار دادند که باعث تخریب منازل مسکونی شهروندان یمنی شد.
این درحالی است که منابع محلی از استان صعده یمن به سبا گفتند: جنگنده بمب‌افکن‌های عربستان یک منزل مسکونی را در این استان بمباران کردند که بر اثر این حمله تمام اعضای یک خانواده چهار نفره کشته شدند.
جنگنده‌های عربستان همچنین در حمله هوایی به منطقه مران استان صعده از بمب‌های خوشه‌ای استفاده کردند که منجر به کشته شدن شماری از غیر نظامیان یمنی شد.
نیروهای ارتش عربستان نیز با حمله توپخانه‌ای به مناطق مرزی یمن، چند نقطه را در رازح هدف قرار دادند.
درحالی که گفت و گوهای صلح یمن در سوئیس ادامه دارد، خبرها حاکی از آن است هیات عربستانی شرکت‌کننده در این مذاکرات اختیارات لازم را در خصوص توقف نقض آتش‌بس نداشته و با اذعان به این مساله، تلاش‌های خود را بر آزادی پنج زندانی خود متمرکز کرده که در اسارت نیروهای مقاومت مردمی یمن قرار دارند.
پیش‌تر برخی منابع گزارش دادند که هیات وابسته به ریاض مذاکرات را ترک کرده، زیرا نمایندگان «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به دلیل ناتوانی در به سرانجام رساندن ماموریت خود و برآورده کردن مطالبات ریاض و واشنگتن، مورد انتقاد عربستان و آمریکا قرار گرفته است.
هیات میهنی یمنی شرکت‌کننده در این نشست بر لزوم توقف درگیری‌ها در این کشور تاکید دارد.
عربستان و ۹ کشور عربی دیگر با حمایت انگلیس و آمریکا از ششم فروردین ۹۴، حملات هوایی و دریایی علیه یمن را آغاز کردند و تاکنون بیشتر تأسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان‌ها، مدارس و حتی خانه‌های مسکونی مردم این کشور را بمباران و منهدم کرده‌اند.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.