جزییات نامه ایران خودرو به بورس منتشر شد/ مشروح بسته حمایتی خسارتی پژو

ایران خودرو با ارسال گزارشی به سازمان بورس نسبت به آنچه با عنوان اطلاع‌رسانی در مورد بسته حمایتی خسارتی پژو توصیف شده شفاف سازی کرده و گفته :بخشی از مبلغ مربوط به پرداخت (رویالتی) به پژو در حساب‌های ایران‌خودرو ذخیره‌ای نشده است.

هاشم یکه زارع مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو با ارسال نامه‌ای به رییس سازمان بورس و اوراق بهادار نسبت به آخرین جزییات قرارداد موصوف به بسته حمایتی خسارتی پژو (رویالتی ) شفاف سازی کرده است. 
 در این نامه اعلام شده بخشی از مبالغ مربوط به پرداخت رویالتی به پژو می‌باشد که طی سالهای ۱۳۹۰ الی ۱۳۹۴ باید برای خودروهای تولیدی با برند پژو محاسبه و پرداخت می‌شد و این مبلغ معادل ۶۹ میلیون یورو می‌باشد و در حساب‌های شرکت ایران‌خودرو ذخیره‌ای از این بابت منظور نشده است. 
در عین حال اعلام شده که بخشی از مبالغ دریافتی در قرارداد با پژو طی سال های آینده محقق می شود. موضوعی که با توجه به ابهام های آینده هیچ جزییاتی برای آن وجود ندارد. 
 
مشروح این نامه در زیر منتشر شده است؛ 
 
جناب آقای دکتر فطانت 
ریاست محترم سازمان بورس اوراق بهادار 
 
موضوع: اطلاع‌رسانی در خصوص بسته حمایتی خسارتی پژو 
 
با سلام، احتراماً به‌منظور ارائه اطلاعات و شفاف‌سازی بسته حمایتی خسارتی پژو در چارچوب قرارداد فی‌مابین با شرکت مذکور مراتب مشروحه زیر را اعلام می‌دارد. 
 کل مبلغ پروژه بسته حمایتی خسارتی توافق‌شده معادل ۴۲۷.۶ میلیون یورو می‌باشد که بخشی مربوط به سال ۱۳۹۴ و الباقی در سنوات آتی با روند اجرایی عملیات جاری فی‌مابین قابل شناسایی و درج در حساب‌ها می‌باشد. 
 
بخشی از مبلغ مذکور مربوط به پرداخت رویالتی به پژو می‌باشد که طی سنوات ۱۳۹۰ الی ۱۳۹۴ می‌بایست برای خودروهای تولیدی با برند پژو محاسبه و پرداخت می‌شد و این مبلغ معادل ۶۹ میلیون یورو می‌باشد و در حساب‌های شرکت ایران‌خودرو ذخیره‌ای از این بابت منظور نشده است و عیناً تسویه می‌شود. 
 بابت تحویل قطعات برای تولید خودروهای پژو در ایران‌خودرو و همچنین تحویل تجهیزات و قالب‌ها و ابزارهای تولیدی مبلغی معادل ۳۶ میلیون یورو محاسبه گردیده است. 
 عدم دریافت مطالبات پژو از ایران‌خودرو معادل ۱۱ میلیون یورو که این مبلغ در سال ۱۳۹۴ در حساب‌های شرکت درج خواهد شد. 
 
بسته حمایتی جبرانی برای سال‌های آتی از سال ۱۳۹۵ به بعد نیز بابت تخفیف در رویالتی به میزان ۱۴۵ میلیون یورو برای تولید خودروهای جاری پیش‌بینی شده است که این مبلغ باتوجه به میزان تولیدات آتی محاسبه و در حساب‌ها درج خواهد شد. 
 بابت تخفیف در خرید قوای محرکه و حق استفاده از پلت‌فرم‌های جدید پژو به میزان ۲ میلیون دستگاه معادل ۱۶۰ میلیون یورو موردتوافق قرار گرفته است که با توجه به میزان تولیدات آتی محاسبه و در حساب‌ها درج خواهد شد. 
 ضمناً برای اعزام کارشناس پژو جهت ارتقاء محصولات تولیدی و همچنین آموزش پرسنل ایران‌خودرو و هزینه‌های احیای محصولات فعلی ایران‌خودرو نیز جمعاً ۶.۶ میلیون یورو محاسبه و توافق شده است. 
 باتوجه به موارد فوق‌الذکر و با اجرایی شدن قرارداد مذکور آثار مالی توافقات قراردادی به‌ مرور و با پیشرفت عملیات شناسایی و در حساب‌های ایران‌خودرو و پژو درج می‌گردند. از کل اقلام مشروحه معادل ۱۱ میلیون یورو در حساب‌های سال ۱۳۹۴ و الباقی در سال‌های آتی از سال ۱۳۹۵ به بعد قابل پیش‌بینی می‌باشد و ارائه اطلاعات نیز طبق برآوردهای مناسب جهت حفظ حقوق کلیه سهامداران در بودجه‌های سالانه مذکور اطلاع‌رسانی خواهد شد. 
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.