اصفهانیان: حرف‌های باقریان کذب است

رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در واکنش به صحبت‌های مدیرعامل باشگاه سپاهان که علیه داوران صحبت کرده بود، به شدت موضع گرفت.

پس از انتقادهای شدید باقریان و نامه رسمی باشگاه سپاهان علیه عملکرد داوران لیگ برتری، فریدون اصفهانیان اظهار کرد: به همه مدیران، مربیان و تمام کسانی که در فوتبال زحمت می‌کشند، احترام می‌گذارم اما داوران ما از چنین اتهام‌هایی مبرا هستند. ما اشتباه خود را می‌پذیریم اما اینکه بگوییم داوران از روی عمد به ضرر باشگاهی کار کرده‌اند، اصلا صحت ندارد.
رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال همچنین گفت: متاسفانه فدراسیون برنامه خاصی برای برخورد با این گونه صحبت‌ها ندارد. گاهی دیده می‌شود که قبل از شروع بازی می‌گویند امیدوارند داور اشتباه نکند. متاسفانه این صحبت‌ها انجام می‌شود. وقتی اسم فوتبال‌مان حرفه‌ای است، تفکر و رفتار‌مان هم باید حرفه‌ای باشد.
اصفهانیان در ادامه به وضعیت حمایت مالی از داوران اشاره و خاطرنشان کرد: متاسفانه هزینه‌ای که در فوتبال می‌شود، عادلانه نیست. در پول‌هایی که وارد فوتبال ایران می‌شود، جای داوران و امکانات مورد نیاز آن‌ها کجاست؟ چرا درباره رفاه داوران، ایاب و ذهاب آن‌ها و حتی وسایل مورد نیازشان در داخل زمین فکری نمی‌شود؟
او افزود: بارها این مسئله را به فدراسیون فوتبال گفته‌ایم که داوران باید تجهیزات ارتباطی جدید داشته باشند اما هر روز یک بهانه برای انجام نشدن خواسته ما می‌آورند. متاسفانه برای داوران وضعیت آن گونه است که می‌گویند یک روز بیل نیست، یک روز قیر نیست و یک روز مسئول آسفالت کردن مریض است!
اصفهانیان در ادامه اظهار کرد: این هفته در بازی استقلال و استقلال اهواز صحنه مشکوکی روی دروازه استقلال به وجود آمد که برخی می‌گفتند توپ از خط عبور کرده و برخی مخالف این مسئله بودند. در اروپا برای چنین مسائلی دو داور خط نگهدار قرار داده‌اند که وظیفه توجه به این گونه مسائل و اتفاقات داخل محوطه جریمه را بر عهده دارد. همچنین داوران تجهیزات ارتباطی دارند که از آن طریق به هم کمک می‌کنند.
رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال همچنین درباره اظهار نظر باقریان مبنی بر اینکه اشتباه فغانی در دیدار هفته آخر فصل پیش در تبریز که به قهرمانی سپاهان کمک کرد، باعث شده امسال داوران با اشتباه‌های مکرر به ضرر این تیم، آن مسئله را جبران کنند گفت: این حرف را به شدت تکذیب می‌کنم. زمانی هم بود که می‌گفتند باند اصفهانی‌ها در فوتبال وجود دارد ولی من می‌گویم که ما هیچ باندی نداریم و داوران ما وارد این گونه مسائل نمی‌شوند.
وی ادامه داد: ما با هیچ کس مشکل نداریم و فقط سعی می‌کنیم نقاط ضعف‌مان را کمتر کنیم تا در بازی‌های آینده قضاوت‌های بهتری را شاهد باشیم.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.