نوبخت: صدا و سیما طبق قوانین عمل کند/ امیدواریم خبرهای بهتری از تایید صلاحیت ها بشنویم

سخنگوی دولت گفت: صدا و سیما با توجه به این که در سنوات گذشته هم صحبت های سران سه قوه را براساس دستورالعملی پخش می کرد، انتظار می رود طبق قوانین و مقررات عمل کند.

محمدباقر نوبخت روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره روند تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات اظهار امیدواری کرد که در یکی، دو روز آینده اخبار بهتری را بشنویم.
سخنگوی دولت همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره تدابیر دولت در زمینه تخلفات انتخاباتی کارکنان دولت، افزود: دولت به جز تکلیف و وظایف قانونی، هیچ مداخله ای درانتخابات نمی کند. البته فراموش نکنید کسانی که به جهت مشاغل و جایگاه اجتماعی شان از مداخله در انتخابات منع شده اند در وصیت نامه حضرت امام (ره) و قانون تعریف شده است.
وی ادامه داد: قطعا دولت هیچ موردی جز تکالیف قانونی را در انتخابات انجام نمی دهد و هر اقدام دیگری افراد و کارکنان دولت انجام دهند باید در چارچوب قوانین و مقررات باشد.
سخنگوی دولت همچنین در پاسخ به سوال دیگری در خصوص پایگاه داده ها در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اظهارداشت: اگر منظور قراردادهایی است که در سازمان مدیریت و برنامه ریزی است در حوزه معاونت فنی و زیربنایی سازمان در حال انجام است.
نوبخت در پاسخ به این سوال در زمینه آخرین وضعیت بررسی لایحه بودجه ۱۳۹۵ اظهارداشت: روز گذشته جلسه ای با هیات رییسه کمیسیون تلفیق بودجه مجلس در سازمان مدیریت و برنامه ریزی تشکیل شد خوشبختانه نظر نمایندگان و اعضای هیات رییسه کمیسیون تلفیق همچون دولت بر این بود که اگر ما بتوانیم بودجه را قبل از شروع سال ۹۵ تصویب کنیم منافع زیادی در آن است.
سخنگوی دولت افزود: در این جلسه راهکارهای مختلف بررسی و قرار شد دوستان با هیات رییسه هماهنگ کنند تا پس از بازگشت نمایندگان از حوزه های انتخابیه و برگزاری انتخابات بتوانیم از ۱۰ یا ۱۱ اسفند کار کمیسیون تلفیق بودجه را انجام دهیم و جلسه عنی مربوط به تصویب بودجه ۹۵ را داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: در این صورت این امکان وجود دارد که مجلس یک هفته وقت کم بیاورد اگر نمایندگان بتوانند لایحه بودجه را تا هفته سوم فروردین ماه ۹۵ به تصویب برسانند باز هم ما می توانیم پرداخت هایی را که برای آخرین فروردین ماه داریم با ارقام و اعداد پیش بینی شده در بودجه ۹۵ بپردازیم.
نوبخت گفت: ما افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان را متناسب با شرایط اقتصادی بر مبنای جدیدی تهیه کرده ایم به ویژه در مورد بازنشستگان که تلاش کرده ایم حقوق آنها به صورت واقعی افزایش یابد و حداقل حقوق بازنشستگان از ۷۵۰ هزار تومان به بالای یک میلیون تومان می رسانیم.
وی در عین حال اظهارداشت: از سوی دیگر برای کشور خوب نیست که در شرایط پساتحریم که فعالان غیردولتی مترصد هستند تا اقدامات لازم را برای اقتصاد کشور در نخستین سال برنامه یعنی سال ۹۵ ببندند ما دو – سه ماه دیگر کشور را برای تصویب بودجه متوقف کنیم.
سخنگوی دولت تصریح کرد: تردید ندارم همانطور که مجلس تاکنون همکاری شایسته ای با دولت داشت در این مرحله هم چند هفته که برای مرخصی و برگزاری انتخابات نتوانستند در مجلس تشکیل جلسه بدهند تصویب بودجه را با سرعت بیشتری جبران می کنند تا بتوانیم قبل از شروع ۹۵ لایحه بودجه را در مجلس داشته باشیم.
نوبخت همچنین در پاسخ به سوالی درباره خروج میعانات گازی از بورس کالا گفت: این بحث جزو مصوبات دولت نیست و دولت در این رابطه مصوبه ای نداشته است.
وی درمورد مدیریت یکپارچه شهری در برنامه ششم توسعه نیز گفت: اگر لازم باشد در ارتباط با اجزا و احکام برنامه ششم جلسه ویژه ای را باردیگر برگزار می کنیم با توجه به این که مقرر شده است در ۲۹ جلسه ای درباره اقتصاد مقاومتی تشکیل شود اوایل اسفند نیز یک جلسه جهت تبیین احکام و رویکردهای برنامه ششم از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی تشکیل شود.
نوبخت همچنین بر لزوم حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تاکید و خاطرنشان کرد: اجتماع و حضور گسترده مردم بزرگ ترین سرمایه ملی ما خواهد بود و ما می توانیم ضمن نشان دادن پیوند بین دولت و ملت و نظام آثار آن را اقتصادمان نیز ببینیم.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.