عراقچی: احتمال دیدارهای دوجانبه‌ با طرف آمریکایی پیرامون برجام وجود دارد

رییس ستاد اجرای برجام وزارت امور خارجه تاکید کرد: در نیویورک، مذاکراتی با مسئولان کشورهای دیگر انجام می‌شود. با اعضای ۵+۱ هم مشورت‌هایی خواهد بود. با طرف امریکایی هم اگر ملاقاتی انجام شود براساس ضرورت و در چارچوب مسائل با برجام است.

 سیدعباس عراقچی پیش از آغاز نشست دوجانبه با سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ایران در قبال بدعهدی‌های امریکا در نقض برجام برنامه‌ای دارد،گفت: در حال حاضر آقای سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه برای انجام مشورت‌های سیاسی به تهران آمده‌اند.

او با بیان اینکه مشورت‌های سیاسی ما با روسیه در موضوعات متنوعی جریان دارد، اظهار داشت: در موضوع برجام نیز در سفرهای متقابل بنده و آقای ریابکوف صحبت‌هایی با یکدیگر کرده‌ایم. امروز دور جدیدی از این مذاکرات را خواهیم داشت که در آستانه دور بعدی کمیسیون مشترک برجام است که ان‌شاالله در ۳۰ تیر ماه برگزار می‌شود.
معاون وزیر امور خارجه ادامه داد: در این نشست پیشاپیش موضوعات مربوط به کمیسیون برجام را بررسی خواهیم کرد و با توجه به اظهارات و موضوعاتی که در اجلاس جی ۲۰ مطرح شد، موضوعاتی وجود دارد که باید درباره آن‌ها صحبت کنیم.
عراقچی با بیان اینکه موضوع بدعهدی امریکا یکی از موضوعاتی است که درباره آن صحبت می‌کنیم، تصریح کرد: نحوه مقابله دولت جدید امریکا با برجام و دیدگاه‌هایی که مطرح کردند یکی از موضوعات مهم در کمیسیون خواهد بود.
او در پاسخ به این سوال که با توجه به سفر آقای ظریف و معاونان وزیر امور خارجه به نیویورک طی روزهای آتی آیا کمیسیون مشترک در نیویورک برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: کمیسیون مشترک در وین برگزار می‌شود. بحث نشست نیویورک اجلاس عالی رتبه سازمان ملل است که درخصوص موضوعات مهم به بحث و بررسی خواهیم پرداخت و آقای ظریف با دیگر مسئولان دیدارهایی خواهند داشت.
رییس ستاد اجرای برجام وزارت امور خارجه در پاسخ به این سوال که آیا با همتایان امریکایی خود در نیویورک خواهید داشت؟ ابراز داشت: در نیویورک، مذاکراتی با مسئولان کشورهای دیگر انجام می‌شود. با اعضای ۵+۱ هم مشورت‌هایی خواهد بود. با طرف امریکایی هم اگر ملاقاتی انجام شود براساس ضرورت و در چارچوب مسائل با برجام است و ارتباطی بیش از این نداریم و اگر لازم باشد در سطح کار‌شناسی یا در همین حدود و براساس ضرورت ممکن است دیدارهای دوجانبه‌ای که فقط مربوط به برجام باشد، داشته باشیم.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.