قاضی عسکر: اطمینان می دهم در حج هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد

سرپرست حجاج ایرانی گفت: تبلیغات منفی در فضای مجازی منجر به نگرانی مردم شده است این در حالی است که با مراقبت های بیشتر، به مردم اطمینان می دهم هیچ مشکل خاصی به وجود نخواهد آمد.

نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت بخشی از فضای مسموم ایجاد شده درجامعه علیه حج را هدایت شده از خارج از کشور دانست و گفت: پلیس محترم فرودگاهها هنگام بدرقه حجاج تلاش کنند تا زائران با آرامش بیشتری عازم سرزمین وحی شوند.  
 نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی با حضور در دوره آموزشی کوثر ویژه فرماندهان پلیس فرودگاههای کشور تصریح کرد: امسال باید تلاش کنیم با همراهی تمامی نیروها، زائران بدون اضطراب و با آرامش خاطر راهی سرزمین وحی شوند. 
حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر با بیان برنامه ریزی های صورت گرفته برای تسهیل خروج زائران حج تمتع ۹۶ تصریح کرد: علی رغم اعتماد مردم به دست اندرکاران حوزه حج ، تبلیغات منفی در فضای مجازی نگرانی در مردم بوجود آورده است لذا همه باید کمک کنید تا این اضطراب رفع  و آرامش هرچه بیشتربرحجاج حاکم شود.
 وی افزود: تبلیغات منفی در فضای مجازی منحصر به حوزه حج نیست و در دیگر مسایل داخلی هم دیده می شود و خوشبختانه نیروی انتظامی در این زمینه بسیار قوی و هوشیارعمل کرده است.
 نماینده ولی فقیه درادامه لزوم رعایت مسایل امنیتی و نکات مورد توجه درسفرهای زیارتی در بازرسی های خروج از کشور را یادآور شد و گفت: با دقت و مراقبت بیشتر و با حفظ ارزش های اخلاقی اسلام مطمئن هستم مشکل خاصی بوجود نخواهد آمد.
وی با تقدیر از عملکرد پلیس فرودگاه در موضوع شناسایی و جلوگیری از حمل مواد مخدر به خارج از کشور اظهار داشت: برخورداری از تخصص لازم و استفاده از ابزارهای مناسب موجب شد که ما در سال گذشته حتی یک مورد دستگیری در فرودگاههای جده و مدینه نداشته باشیم و این افتخاری برای نیروی انتظامی و پلیس فرودگاههای جمهوری اسلامی ایران است.
قاضی عسکر با تاکید براینکه حج می تواند عامل حذف برخی ازاین مشکلات  از جمله اعتیاد به موادمخدر نیز باشد ، افزود: مسئولان مربوطه موظف اند در جلسات آموزشی حجاج، مطالبی را که در این زمینه و موارد دیگر زائران باید مطلع باشند بازگو کنند و ضمن تعامل با مدیر، عوامل اجرایی و روحانیون کاملا نسبت به خطرات و عواقب وخیم آن توجیه و برخورد مناسب صورت گیرد.
وی همچنین با تقدیر از تلاش های چند ساله پلیس فرودگاههای کشور در اعزام زائران به اماکن زیارتی بویژه سرزمین وحی ، به شرایط و تحولات منطقه  اشاره کرد و گفت: بحمدلله شرایط و موقعیت جمهوری اسلامی ایران در منطقه خوب است و از نظر سیاسی نیز وضعیت کشوربهتر از سال های گذشته است و ما امیدواریم حج امسال آرام برگزار و باعث آبرو وعزت برای نظام شود. 
در آغازاین جلسه سردارحسن مهری فرمانده پلیس فرودگاههای کشو رنیز از اهداف برگزاری دوره آموزشی کوثر گزارشی ارائه  و تاکید کرد: فرماندهان نیروی انتظامی در ۲۰ ایستگاه پروازی ضمن هماهنگی با دیگر دست اندرکاران در حوزه فرودگاه برای آغاز عملیات اعزام زائران حج ۹۶ آمادگی کامل دارند.
وی تصریح کرد: رفتار خوب و تکریم  زائران بیت الله الحرام اولویت نخست نیروی انتظامی است.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.