نوری – وردربرمن؛ رویای فصل درخشان دربوندس لیگا

مثل تمام باشگاه های اروپایی تمرینات پیش فصل را با رویای ثبت فصلی درخشان در بوندس لیگا آغاز کرد.

بعد از تجربه ای شیرین و باورنکردنی در اولین تجربه مربیگری در بوندس لیگا و قرار گرفتن در بین چهار مربی جوان و جاه طلب فوتبال آلمان نگاه ها را به خود معطوف کرد تا با فشار طرفداران و اهالی فوتبال باشگاه وردربرمن قراردادی جدید با مربی ایرانی الاصل خود به مدت نامعلوم به امضا برساند تا سبزپوشان شمال آلمان فصل جدید را با آلکساندر نوری استارت بزنند.
سرمربی برمن که فصل نسبتا آرامی را در بازار تابستانی سپری می کند بعد از سفر به تهران و تماشای جشن صعود ایران به جام جهانی ۲۰۱۸ به آلمان برگشت و در کنار همسر و دو فرزندش باقی تعطیلات خود را گذراند تا برای فصلی پرتنش و حاشیه آماده شود. فصلی که انتظارات از او و شاگردان جوانی که دور هم جمع کرد بسیار بالا رفته و حالا برمن ها انتظار دارند تا تیم محبوب شان بعد از یک دهه دوباره با مربی جوان و جاه طلب خود به روزها اوج بازگشته و در میان مدعیان قرار بگیرد.
وردربرمن از یک هفته قبل اردوی پیش فصل و تابستانی خود را در کمپی مجهز در شمال اتریش در کنار رشته کوه آلپ برپا کرد تا علاوه بر تمرینات فشرده بدنی چند بازی تدارکاتی نیز در دستور کار قرار دهد. سفر کاروان تیم به اتریش اما برای مربی ایرانی برمن ها نکات جالب توجهی به همراه داشت آن هم این که نوری پی برد نه تنها محبوبیت و شهرت دو چندانی نسبت به یک سال قبل در این برهه در بین فوتبالدوستان اقصی نقاط اروپا پیدا کرده است بلکه حالا همه به چشم یک تئوریسین و مربی خوش فکر نگاه می کنند.
آلکساندر در سفر به تهران حسابی با معضل اجتماعی درخواست سلفی بگیران روبرو شد این بار در مرکز اروپا نیز این معضل را به چشم دید و هر لحظه با درخواست سلفی در میان طرفداران قرار گرفت. از سالن ترانزیت فرودگاه برمن گرفته تا هتل، قبل از تمرین و … با این حال مربی ایرانی الاصل با استقبال جالب از طرفداران به آنها پاسخ مثبت داد و در توصیف این اتفاق به سایت باشگاه گفت:« برای طرفداران تحت هر شرایطی احترام خاصی قائل هستم و از این که می بینم چنین حسی نسبت به من پیدا کرده اند احساس غرور می کنم گرچه خوب می دانم وظیفه ام و مسئولیتم از این پس دو چندان شده است».
اما در کنار این اتفاقات اردوی برمن ها با آلکساندر در کنار شته کوه آلپ چندان بی حاشیه پیگیری نشد به خصوص در اولین بازی تدارکاتی این تیم با آژاکس هلند که می رفت منجر به مرگ ستاره ۲۰ ساله هلندی ها شود. نوری در توصیف آن لحظات به سایت فوسبال آلمان گفت:« واقعا دقایق پراضطرابی بود. این که ببینی یک بازیکن در کمتر از چند ثانیه در بین مرگ و زندگی قرار می گیرد واقعا درکش آسان نیست و شوک بزرگی محسوب می شود. نه تنها من بلکه تمام اعضای تیم وردربرمن آن لحظه حس بدی را تجربه کردیم و امیدوارم دیگر شاهد چنین صحنه ای در هیچ میدان ورزشی نباشیم».
آلکساندر نوری فصل قبل با الهام گرفتن از قواعدی که خود آنها را دلیل اصلی موفقیتش در ارتباط نزدیک با تیم دانسته بود امسال هم با این هدف تمرینات را آغاز کرد که با شاگردانش بیشتر از حس استاد و شاگردی حس نزدیک تر و دوستانه تر همچون برادری داشته باشد. از همین رو یکی از بازیکنان این تیم در گفتگو با سایت kreiszeitung به این نکته به عنوان یکی از شاخصه های اصلی سرمربی تیم اشاره کرد و به تعریف و تمجید از حس درونی آلکساندر پرداخت.
هانس کرول در همین ارتباط گفت:« ما همواره در اردو و تمرینات با سرمربی تیم چه از نظر تفکرات تاکتیکی چه از نظر روحی و روانی حس نزدیکی داریم و محال ممکن است بازیکنی مشکل خاصی داشته باشد و آن را با آلکساندر نوری در میان نگذارد. شاید جالب باشد بدانید که خود آلکس با یک نگاه از شرایط حاکم بر تمام بازیکنان مطلع می شود و این یکی از دلایل اصلی خروج از بحران و اوج گیری در فصل قبل بود».
وردربرمن و آلکس نوری امسال اهداف بزرگی در سر دارند. آنها که فصل قبل تنها در دو هفته پایانی با شکست برابر هافنهایم شگفتی ساز و دورتموند پرستاره از رسیدن به یورولیگ بازماندند حالا باید فصل جدید را با رویارویی انتقامی از همین دو تیم در هفته های ابتدایی فصل استارت بزنند جایی که ستاره ایرانی بوندس لیگا در اولین بازی فصل باید مقابل دوست و هم کلاسی سابق خود ناگلسمن سرمربی ۳۲ ساله هافنهایم قرار بگیرد. قرعه ای که می تواند سرنوشت متفاوتی برای نوری خوش خنده روی نیمکت سبزپوشان برمن رقم بزند و او را در مسیر جاه طلبی های جدیدی قرار دهد.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.