کشورهای تحریم‌کننده قطر:‌ یادداشت تفاهم دوحه و واشنگتن کافی نیست

عربستان، مصر، امارات و بحرین در جدیدترین بیانیه مشترک خود تاکید کردند، یادداشت تفاهمی که بین آمریکا و قطر امضا شده در نتیجه درخواست‌های مداوم چهار کشور عربی است! اما این کشورها در عین حال امضای این یادداشت تفاهم را گامی “غیرکافی” دانستند.

به نقل از روزنامه مستقل رای الیوم، این چهار کشور تاکید کردند، فعالیت‌های دوحه در زمینه حمایت از تروریسم باید کاملا متوقف شود.
این چهار کشور تاکید کردند، بدون در نظر گرفتن ضوابط جدی به تعهدی که دوحه از آن دم می‌زند، اطمینانی نیست. قطر عادت کرده که تمامی توافقنامه‌ها و تعهدات را زیر پا بگذارد.
این چهار کشور افزودند، تدابیر کنونی تا اجرای کامل خواسته‌ها ادامه خواهد یافت به طوریکه این تدابیر به علت حمایت دوحه از تروریسم و تامین مالی آن است.
در بیانیه این چهار کشور تاکید شده که خواسته‌های آنها از قطر عادلانه و قانونی است.
عربستان، مصر، امارات و بحرین از تلاش‌های واشنگتن در مبارزه با تروریسم و تامین مالی آن تقدیر کرده و گفتند، اجلاس سران کشورهای اسلامی و آمریکایی موضعی جدی در مقابله با تروریسم را ایجاد کرد.
این چهار کشور همچنین توافق امضا شده بین دوحه و واشنگتن در روز سه‌شنبه را گامی ناکافی دانستند. 
عربستان، امارات، مصر و بحرین عنوان داشتند: امضای یادداشت تفاهم در زمینه مبارزه با تروریسم بین آمریکا و مقامات قطر نتیجه اعمال فشارها و خواسته‌های مکرر ما از قطر طی سال‌های گذشته است.
در این بیانیه تصریح شده است، از نزدیک و با دقت میزان جدیت قطر در مبارزه با تروریسم، تامین مالی آن و حمایت از آن را زیر نظر خواهند گرفت.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.