علم الهدی: اصلا بعید نیست افرادی که سنگ زیرین آسیاب انقلاب بوده‌اند تبدیل به یک رضا خان دیگر شوند

حجت الاسلام سید احمد علم‌الهدی امشب در مراسم بزرگداشت قیام گوهرشاد اظهار داشت: برخی در دوره رضاخان پهلوی فریب مدرنیته غرب را خورده بودند و قیام مردمی گوهرشاد بر چهره کریه این مدرنیته خط بطلان کشید.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: مدرنیته غربی نه تنها به باور بلکه به جان انسان‌ها نیز رحم نکرده و برخی در دوره رضا خان فریب چهره آن را خورده بودند.
حجت الاسلام سید احمد علم‌الهدی امشب در مراسم بزرگداشت قیام گوهرشاد  اظهار داشت: برخی در دوره رضاخان پهلوی فریب مدرنیته غرب را خورده بودند و قیام مردمی گوهرشاد بر چهره کریه این مدرنیته خط بطلان کشید.
وی با بیان اینکه مدرنیته غربی نه تنها به عقاید انسان‌ها بلکه به جان آنها نیز رحم نمی‌کند، خاطرنشان کرد: بانوان انقلابی باید این را بدانند که با برداشتن حجاب خود قدم در راه رضا خان گذاشته و با الگو گرفتن از فرهنگ اجنبی در واقع به خون شهدا خیانت کرده‌اند.
امام جمعه مشهد مقدس با اشاره به آثار حجاب و عفاف در جامعه، بیان کرد: همانگونه که حفظ حجاب و عفاف برای بانوان سبب حفظ انقلاب می‌شود حفظ نشدن حجاب و عفاف بینش، تفکر و قلب جوان را از بین برده و راه را برای اسکتبار هموار می‌کند.
آیت‌الله علم‌الهدی تنها راه مبارزه برای از بین بردن وجود ننگین استکبار را قیامی کربلایی دانست و تصریح کرد: اگر این قیام کربلایی صورت نگیرد استکبار هویت و فرهنگ اسلامی مردم را از بین برده و ادامه داشتن مبارزه با استکبار به عنوان یک فرهنگ اصیل علاوه بر ساختن جامعه اسلامی مانند دژی محکم از اسلام در مقابل دشمن مراقبت می‌کند.
وی با بیان اینکه  تمام شهرت رضا خان به علت حضور در مراسمات مذهبی به ویژه عزاداری‌ها بوده است، تصریح  کرد: این فرد پس از به قدرت رسیدن با دنیای استکبار ارتباط برقرار کرده و به سوی از بین بردن حجاب حرکت کرد و این جریان سیاسی در واقع درس عبرتی برای مردم است.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: طبق سخنان حضرت علی (ع) نباید ملاک حق و باطل را در افراد قرار داد و اصلا بعید نیست که در صورت انحراف افرادی که از دیرباز سنگ زیرین آسیاب انقلاب بوده‌اند نیز تبدیل به یک رضا خان دیگر شوند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.