موسوی‌لاری: اینکه فقط دو مهندس شهری در شورای شهر باشند، کافی نیست/ خارج از حب و بغض حزبی نقد کنیم

نایب رییس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تاکید کرد: باید حرمت شورا‌ها حفظ شود، احترام امام‌زاده به متولی‌اش است، خود اعضا باید کاری کنند که این اتقاق بیفتد.

حجت‌الاسلام سیدعبدالواحد موسوی‌لاری در نشست هم‌اندیشی شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان با شورای اصلاح‌طلبان استان‌ها و منتخبان شوراهای استان‌ها گفت: ترکیب شوراهای حاضر کشوری است، بالاخره جریان اصلاحات در قالب شوراهای استانی تلاش کرد چهره‌هایی که می‌توانند امور را به خوبی انجام دهد، انتخاب کند.
او ادامه داد: آنچه که کارساز است، رای مردم است. شوراهای اصلاحات تصمیم‌ساز کشور را هم می‌توان فرع موضوع قرار داد.
موسوی‌لاری با اشاره به اینکه مهم حرکت جریان اصلاحات است، عنوان کرد: از سال ۹۲ تصمیم گرفتیم گام به گام پیش برویم با تکیه بر خرد جمعی که تا سال ۹۶ هم ادامه داشت. باید ضعف‌هایمان را ببینیم و خارج از حب و بغض حزبی نقد کنیم.
او خاطرنشان کرد: در این ۶ سال احزاب نقش اول را داشتند و باید مشخص شود چه جایگاهی دارند.
او ادامه داد: در حال حاضر روی نقطه ارزیابی قرار داریم، باید بگویم که انتخابات تمام شده و نباید بحث کنیم چه بود و چه شد و چرا فلان آقا انتخاب شد؟
او ادامه داد: شکل‌گیری شورا‌ها خودش یک مساله و پاسخ به نیاز مردم بود. اما عده‌ای دوست نداشتند که این روند ادامه پیدا کند.
موسوی لاری تاکید کرد: باید حرمت شورا‌ها حفظ شود، احترام امام‌زاده به متولی‌اش است، خود اعضا باید کاری کنند که این اتقاق بیفتد. او یادآوری کرد: مشاجرات درونی که نمونه‌اش را در شورای اول دیدیم نباید اتفاق بیفتد، اختلاف سلیقه عادی است.
موسوی‌لاری در ادامه با اشاره به ساز و کار انتخاب اعضا گفت: تصمیم گرفته شد بر اساس حوزه تخصصی افراد انتخاب شوند که این هم محل اشکال شد، اینکه فقط دو مهندس شهری در شورای شهر باشند، کافی نیست.
او با اشاره به گفتمان اصلاحات گفت: مردم این گفتمان را قبول کرده‌اند اما افرادی را داریم که با  یک پیام جهت‌دهی می‌کنند و مردم هم از آن جهت‌دهی پیروی می‌کنند. دو گفتمان بیشتر اصولگرا و اصلاح‌طلب در  کشور نداریم  و اعتدال روشی برای رسیدن به اصلاح‌طلبی یا اصولگرایی است. مردم با گفتمان اصلاحات پیوند خوردند البته موانع و مشکلات پیش رو وجود دارد و نباید از گفته‌های دیگران عصبانی شویم  و فضا را به سوی ناآرامی بکشانیم.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.