محبوبیت ترامپ از بیل کلینتون هم کمتر شد

در حالی که میزان محبوبیت رئیس جمهور آمریکا به شدت رو به کاهش است، یک مشاور دونالد ترامپ بر این باور است که کاخ سفید در حال شکست است.

به نقل از اسپوتنیک، تازه ترین نظرسنجی ها نشان می دهد که میزان محبوبیت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا حتی از بیل کلینتون رئیس جمهور پیشین آمریکا در روزهای تاریک و سیاه افشای رسوایی فساد جنسی اش نیز بدتر شده است.
در شرایطی که سقوط آزاد میزان محبوبیت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا همچنان ادامه دارد، یک مشاور غیر رسمی کاخ سفید تاکید کرده است که کاخ سفید در حال شکست است.
نظرسنجی رویترز- ایپسوس نشان می دهد که تنها ۳۷.۷ درصد آمریکایی ها از عملکرد ترامپ راضی هستند و بیش از ۵۷.۹ درصد شهروندان آمریکایی از عملکرد ترامپ ناراضی بوده اند.
این در حالی است که میزان محبوبیت بیل کلینتون رئیس جمهور سابق آمریکا پیش از حضور در هیات منصفه برای صحبت درباره پرونده فساد جنسی با مونیکا لویینسکی، ۳۰ درصد بیشتر از میزان محبوبیت فعلی ترامپ بوده است.
میزان محبوبیت و عدم محبوبیت ترامپ زمانی که در ماه ژانویه به قدرت رسید به طور مساوی در عدد ۴۵ درصد بوده است ولی میزان محبوبیت ترامپ طی شش ماه اخیر به طور متوالی با کاهش شدیدی روبرو شده است. ترامپ حتی با کاهش محبوبیت در بین جمهوریخواهان مواجه است. نظرسنجی رویترز نشان می دهد که میزان حمایت آمریکایی ها از ترامپ در یک دوره زمانی ۹ روزه در ماه جولای بیش از ۶ درصد کاهش داشته است.
اکنون با توجه به برکناری رینس پریبوس رئیس کارکنان کاخ سفید و همین طور کناره گیری شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید، ممکن است میزان محبوبیت ترامپ با افت شدیدتری هم روبرو شود.
یک مشاور غیر رسمی کاخ سفید هم به روزنامه واشنگتن پست گفته است: فکر می کنم هر ناظری-از جمله کسی که انگلیسی صحبت نمی کند و چیزی درباره سیاست نمی داند و از سیاره دیگر یا منظومه دیگری بیاید- می تواند شرایط در کاخ سفید را درک کند و متوجه شود که کاخ سفید در حال شکست است. و زمانی که کاخ سفید با شکست روبرو شود، شما نمی توانید رئیس جمهور را جایگزین کنید.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.