باران و کاهش دمای هوا در نیمه شمالی کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از ورود جریانات خنک شمالی و گذر موج بارشی از کشور خبر داد و گفت: طی ساعت‌های آتی نیمه شمالی کشور با کاهش نسبی دما و بارش‌های پراکنده باران مواجه خواهد شد.

احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: گذر موج بارشی از کشور طی ساعت‌های آتی در برخی نقاط کشور تاثیرگذار خواهد بود.
وی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت شاهد رشد ابرهای جوششی در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های هرمزگان، فارس، کرمان، سیستان و بلوچستان، کهکیلویه و بویر احمد و چهارمحال و بختیاری خواهیم بود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی تصریح کرد: طی روزهای آتی بارش پراکنده باران و وزش باد در برخی نقاط استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، آذربایجانها و استانهای ساحلی دریای خزر به‌وقوع می‌پیوندد.
به گفته وظیفه، نفوذ جریانات خنک شمالی و گذر موج بارشی موجب کاهش نسبی دما در نیمه شمالی کشور خواهد شد و استانهای ساحلی نیز با بارش پراکنده باران مواجه می‌شوند که البته دریای خزر نیز در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه مواج خواهد بود.
وی با بیان اینکه وزش باد شدید در شرق کشور ادامه می‌یابد، گفت: طی سه روز آینده شرق کشور و به‌ویژه زابل با وزش باد شدید و گرد و خاک مواجه خواهد شد.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور، شهرکرد با ۱۴ درجه بالای صفر را خنک‌ترین و اهواز با ۴۹ درجه بالای صفر را گرم‌ترین نقاط کشور دانست و تصریح کرد: دمای هوای تهران امروز در گرم‌ترین لحظات به ۳۹ درجه بالای صفر رسید که فردا این دما به ۳۷ درجه خواهد رسید.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.