پیش‌بینی بورس برای فردا یکشنبه ۱۷ مرداد

بازار سهام امروز با روند منفی نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز رو به رو شد. شاخص کل بورس در محدوده یک میلیون و ۴۰۷ هزار واحد قرار گرفت. پیش‌بینی کارشناسان از روند بازار یکشنبه ۱۷ مرداد چگونه است؟

بازار سرمایه در اولین روز معاملاتی با حجم بالای عرضه میان برخی از گروه‌هایی که در روزهای گذشته مثبت بودند مواجه شد. اما رفته رفته در نیمه دوم معاملات روند منفی در نمادهای شاخص‌ساز بازار اوج گرفت. اما پیش‌بینی کارشناسان از بازار بورس فردا یکشنبه ۱۷ مرداد به چه صورت است؟

پیش‌بینی بازار سهام از نگاه کارشناسان بازار سرمایه

کارشناسان بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در پیش‌بینی هفتگی بازار سرمایه معتقدند در هفته سوم مرداد ماه بازار سهام با پیش‌رویی گروه‌های شاخص‌ساز بازار همراه می‌شود. همچنین محوریت اصلی بازار با تحرکات نمادهای فلزات اساسی، پتروشیمی‌ها و گروه نفتی خواهد بود.

همچنین در هفته جاری پیش‌بینی شده است بازار سهام با افزایش تقاضا در گروه‌هایی که هفته گذشته روندی منفی داشته و با کاهش قیمت همراه شدند رو به رو باشد.

با توجه به تغییر دولت در روزهای گذشته بازدهی بازار سهام با وجود سیگنال‌های مثبت ابراهیم رئیسی بالا رفته است و حالا کارشناسان بازار سرمایه پیش‌بینی کرده‌اند شاخص کل بورس تا آخر سال جاری به مرز دو میلیون واحد نزدیک می‌شود.

پیش‌بینی بورس برای فردا

مهدی رضایتی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز درباره روند بازار فردا ۱۷ مرداد گفت: بازار امروز با روند منفی صنایع بزرگ و شاخص‌ساز بازار رو به رو است. به لحاظ فاندامنتال این نمادها، برای فروش در قیمت‌های جذابی قرار گرفته‌اند.

وی افزود: امروز شاهد کاهش قیمت دلار بودیم که همین موضوع باعث گسترده شدن عرضه‌ها در بازار شد. برای فردا به نظر می‌رسد روند بازار متعادل و منفی باشد و صف فروش سنگینی  وجود نداشته باشد. همچنین پیش‌بینی می‌شود در بازار فردا نمادهای کوچک معاملات بیشتری را داشته باشند.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.