ممنوعیت تزریق واکسن خارج از مراکز واکسیناسیون

وزیر بهداشت دستور داد از هرگونه توزیع واکسن گروه‌های شغلی دارای اولویت خارج از مراکز تجمیعی و روال نوبت دهی خودداری شود.

سعید نمکی وزیر بهداشت، در نامه‌ای دستور داد فرایند تزریق واکسن فقط براساس ثبت نام در سامانه باشد و از امروز ۱۶ مرداد، از هرگونه توزیع واکسن گروه‌های شغلی دارای اولویت خارج از مراکز تجمیعی و روال نوبت دهی خودداری شود. متن نامه در ادامه آمده است:

«جناب آقای رئیسی معاون محترم بهداشت

باسلام عطف به نامه شماره ۱۰۰/۴۹۲ مورخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ و با عنایت به اینکه امکان دریافت نوبت گروه‌های دارای اولویت دریافت واکسن (بر اساس فاز سوم سند ملی واکسیناسیون) از طریق سامانه salamat.gov.ir فراهم شده است.

مقتضی است فرایند دریافت نوبت و تزریق واکسن در تمامی شهر‌های بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت، صرفا بر اساس سامانه فوق باشد. ضمنا از روز شنبه مورخ ١۴٠٠/۵/١۶ از هر گونه توزیع واکسن برای تزریق گروه‌های شغلی دارای اولویت در خارج از پایگاه‌های تجمیعی و خارج از روال نوبت دهی از طریق سامانه فوق جدا خودداری شود.

همچنین مقتضی است مراکز واکسیناسیون ایجاد شده برای گروه‌های شغلی به فهرست پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون اضافه شود تا عموم مردم از جمله گروه‌های شغلی دارای اولویت بتوانند از طریق سامانه نوبت دهی از خدمات این مراکز بهره‌مند شوند.»

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.