آخرین وضعیت استخدام معلمان در آموزش‌وپرورش

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش درباره آخرین وضعیت استخدام گفت: اکنون ۷۳ هزار نفر در دوره‌های مهارت‌آموزی در دانشگاه حضور دارند و پیش‌بینی ما این است از ۱۵ هزار نفر آموزشیاران نهضت که جمعه اول مرداد در آزمون شرکت کردند نیز حداقل ۱۲ هزار نفر قبول شوند.

ناصر سلیمان زاده رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش در این باره اظهار کرد: تا اکنون سه گروه برای مهارت آموزی به دانشگاه فرهنگیان معرفی شده اند.

وی افزود: دوره‌های آموزشی دو گروه، به موقع و تا مهرماه به اتمام رسیده و حکم استخدامی شان صادر می‌شود. برای گروه سوم به علت محدودیت‌های دانشگاه فرهنگیان که امکان برگزاری کلاس‌های فشرده را نداشتند کلاس‌ها دیرتر شروع شدند و احتمالا دوره آن‌ها در دی یا بهمن ماه به اتمام می‌رسد.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه شرکت کنندگان در دوره سوم، می‌توانند از مهرماه به صورت حق التدریس با ما همکاری کنند گفت: این گروه در دی یا بهمن ماه که استخدام شدند، فاصله بین مهر تا بهمن را جزو سابقه و سنوات خدمتشان محسوب می‌کنیم. این‌ها از نظر سابقه خدمت و حکم استخدام تفاوتی با آن‌ها که در مهرماه استخدام می‌شوند نخواهند داشت.

سلیمان زاده افزود: این افراد حدود ۸۸ هزار نفر هستند که بخش عمده‌ای از آن‌ها مهرماه وارد مدارس می‌شوند.

وی با اشاره به آزمون آموزشیاران نهضت که ابتدای مرداد ماه برگزار شد نیز گفت: هرکسی که ۵۰ درصد حدنصاب نمره را کسب کند، پذیرفته شده است. تعداد مهم نیست و کسب حدنصاب نمره اهمیت دارد. شرکت کنندگان در این آزمون، قبول‌شدگان مرحله چهارم هستند که تا دوره مهارت آموزی آن‌ها تا پایان سال در دانشگاه فرهنگیان برگزار می‌شود.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش اضافه کرد: اکنون ۷۳ هزار نفر در دوره‌های مهارت آموزی در دانشگاه حضور دارند و پیش بینی ما این است از ۱۵ هزار نفری که جمعه اول مرداد در آزمون شرکت کردند و جزو گروه چهارم هستند، حداقل ۱۲ هزار نفر قبول شوند.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.