آخرین وضعیت کرونا در پایتخت تشریح شد

علیرضا زالی ضمن بیان اینکه تراز ترخیص‌شدگان کرونا در تهران همچنان منفی است گفت: پیش‌بینی می‌شود تا آخر هفته جاری روند مراجعه بالای مردم به مراکز درمانی همچنان برقرار باشد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران گفت: تعداد بستری‌های جدید در مراکز درمانی تهران طی ۲۴ ساعت گذشته، هزار و ۹۰۰ بیمار بوده است.

زالی ادامه داد: در مقابل، هزار و ۴۵۰ بیمار هم از بیمارستان‌ها در این مدت ترخیص شده‌اند ‌اما همچنان تراز ترخیص‌شدگان در تهران، منفی است.

وی اظهار امیدواری کرد که با رعایت بهتر پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم و افزایش واکسیناسیون که نقشی موثر در این زمینه دارند، روند بیماری در تهران کاهش یابد و کمتر شاهد مشکلات درمانی برای مردم و کادر حوزه درمان و سلامت در این استان باشیم.

زالی ادامه داد: روزانه بیش از ۲۰ هزار مراجعه‌کننده سرپایی به دلیل داشتن علائم کرونا صرفا از مراکز درمانی دولتی در تهران را شاهد هستیم.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران اظهار داشت: اگر تعداد مراجعان به مطب‌ها و بخش خصوصی را اضافه کنیم، تعداد مراجعات سرپایی مردم به خاطر داشتن علائمی از ویروس کرونا در استان به طور یقین بیشتر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که این عدد مراجعه مردم به مراکز درمانی کاهش پیدا نکند، نباید انتظار داشت که تغییر جدی در شاخص‌های بستری‌ها در تهران را شاهد بود.

به نقل از ایرنا، زالی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود تا آخر هفته جاری هم این روند مراجعه بالای مردم به مراکز درمانی در تهران را شاهد باشیم، البته امیدواریم که با اتخاذ تدابیر و برنامه‌ریزی‌ها، شاهد کاهش روند بیماری باشیم.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.