«دشت خاموش» به ۲ جشنواره جهانی راه یافت

فیلم سینمایی «دشت خاموش» با کارگردانی احمد بهرامی و بازی علی باقری، فرخ نعمتی و مهدیه نساج، به ۲ جشنواره بین‌المللی افق‌های نو لهستان و جشنواره فیلم ملبورن راه یافت.

فیلم سینمایی «دشت خاموش» با کارگردانی احمد بهرامی و تهیه کنندگی سعید بشیری که تاکنون در چندین جشنواره بین‌المللی حضور داشته به بخش مسابقه اصلی بیست و یکمین جشنواره «افق‌های نو» لهستان راه یافت.

در این جشنواره که از تاریخ ۱۲ تا ۲۲ آگوست (۲۱ تا ۳۱ مرداد) در شهر وروسلاو برگزار می‌شود، دوازده فیلم از کشوهای مختلف به بخش رقابتی راه یافته‌اند.

فیلم «دشت خاموش» علاوه براین در شصت و نهمین جشنواره فیلم ملبورن که از١۴ تا ٣١ مرداد مصادف با ۵ تا ٢٢ آگوست در استرالیا برگزار می‌شود نیز حضور خواهد داشت.

این فیلم در بخش سینمای جدید ایران در کنار هشت فیلم دیگر از ایران به نمایش درخواهد آمد.

«دشت خاموش» دومین فیلم بلند سینمایی بهرامی است که تاکنون در بیش از ۲۰ جشنواره بین‌المللی حضور داشته است. این فیلم در هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز برنده جایزه بهترین فیلم بخش افق‌ها شد، همچنین در چهل و پنجمین جشنواره سینمایی هنگ کنگ جایزه بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد برای علی باقری را از آن خود کرد.

از دیگر جوایز این فیلم می‌توان به جایزه انجمن بین‌المللی منتقدان ونیز (فیپرشی)، جایزه انجمن اعتماد ملی ایتالیا، جایزه بهترین تدوین از انجمن منتقدان جهانی آن‌لاین، بهترین فیلم جشنواره کرواسی اشاره کرد.

علی باقری، فرخ نعمتی، مهدیه نساج، ناصر علاقمندان، مجید فرهنگ، تورج الوند، نرگس امینی، محسن یگانه، راضیه ایرانی، شقایق آقا زاده، مهتاب خوش منش، اهورا بهرامی ،پارسا و ارشا سبحانی، برسام بهرامی و مینا سرقره از بازیگران «دشت خاموش» هستند.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.