وضعیت آب و هوا دوشنبه ۱۸ مرداد: رگبار پراکنده در مازندران، البرز، قزوین و تهران/ وزش باد شدید در برخی استان‌ها

امروز در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در استان‌های مازندران، البرز، قزوین و تهران رگبار پراکنده، گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

امروز در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در استان‌های مازندران، البرز، قزوین و تهران رگبار پراکنده، گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

امروز در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی نقاط آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، زنجان، همدان، مرکزی، لرستان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، فارس، جنوب اصفهان، ارتفاعات جنوب کرمان، ارتفاعات هرمزگان و ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های مازندران، البرز، قزوین و تهران رگبار پراکنده گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

این وضعیت سه‌شنبه در مناطقی از شمال‌غرب، ارتفاعات البرز مرکزی، برخی نقاط فارس، هرمزگان و جنوب کرمان پیش‌بینی می‌شود.

چهارشنبه بارش در مناطقی از شمال‌غرب، ارتفاعات البرز مرکزی، برخی نقاط هرمزگان و جنوب کرمان ادامه دارد.

پنجشنبه و جمعه در بیشتر مناطق کشور آسمان آفتابی خواهد بود و تنها در مناطقی از شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر و بارش پراکنده رخ می‌دهد.

گفتنی است، روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه با توجه به افزایش سرعت وزش باد، رخداد گرد و خاک در مناطقی از ایلام و خوزستان دور از انتظار نیست.

همچنین طی پنج روز آینده در برخی نقاط شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور به ویژه در منطقه زابل و خراسان جنوبی وزش باد شدید رخ می‌دهد که گاهی با خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا همراه خواهد بود.

در این مدت شرق دریای عمان نیز مواج است.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.