جدیدترین آمار جهانی کرونا دوشنبه ۱۵ شهریور/ ۳۳ میلیون مبتلا در هند

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۲۲۱ میلیون و ۵۵۶ هزار و ۹ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۵۸۱ هزار و ۹۳۰ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری نیز تأیید شده است.

۱۹۸ میلیون و ۶۳ هزار و ۹۸۳ نفر از مبتلایان به کووید – ۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۰.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۶۶۶ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۰.۸ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۸۳ هزار و هند با بیش از ۴۴۰ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۰,۸۰۵,۲۵۹ ۶۶۶,۲۱۹
۲ هند ۳۳,۰۲۷,۶۲۱ ۴۴۰,۷۸۵
۳ برزیل ۲۰,۸۹۰,۷۷۹ ۵۸۳,۶۲۸
۴ روسیه ۷,۰۱۲,۵۹۹ ۱۸۷,۲۰۰
۵ انگلیس ۶,۹۷۸,۱۲۶ ۱۳۳,۲۲۹
۶ فرانسه ۶,۸۳۶,۴۵۲ ۱۱۴,۹۰۵
۷ ترکیه ۶,۴۹۸,۰۵۴ ۵۸,۱۰۶
۸ آرژانتین ۵,۲۰۳,۸۰۲ ۱۱۲,۵۱۱
۹ ایران ۵,۱۲۹,۴۰۷ ۱۱۰,۶۷۴
۱۰ کلمبیا ۴,۹۱۸,۶۴۹ ۱۲۵,۲۷۸

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۸۷ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، ترکیه، آرژانتین، ایران، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.