پیش‌بینی قیمت طلا و سکه برای دوشنبه ۲۹ شهریور

قیمت‌ها در بازار طلا و سکه امروز با وجود تعطیلی بازارهای جهانی با نزولی قیمت همراه بودند. آیا انتشار خبر مربوط به قیمت‌گذاری فعال اوراقی که مقامات فدرال رزرو مالک آن بودند، قدرت سیاست‌های لفظی مقامات فدرال، روند تورم و قیمت طلا را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟

قیمت طلا ۱۸ عیار در بازار امروز به قیمت یک میلیون و ۱۳۱ هزار تومان کاهش یافت. قیمت سکه در امروز یکشنبه به ۱۱ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان رسید.

امروز بازار طلای جهانی تعطیل بود و افت قیمت دلار یک شوک منفی دیگر به قیمت سکه وارد کرد. قیمت سکه در شروع معاملات امروز به کانال ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان سرازیر شد و روی ۱۱ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان قرار گرفت. با احتساب قیمت ۲۷ هزار و ۳۰۰ تومان برای دلار و قیمت ۱۷۵۴ دلار برای طلای جهانی، اندازه حباب قیمتی سکه حدود ۳ درصد به دست می‌آمد.

ارزش ذاتی سکه به زیر ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افت کرده بود و امید قیمت سکه به این بود که طلای جهانی فردا را صعودی آغاز کند.

کارشناسان بازار طلا و سکه عقیده دارند که سکه یکی از عوامل مهم افت قیمت سکه تثبیت نشدن قیمت دلار در نرخ ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان است. به همین دلیل قیمت سکه در بازار امروز مجدد با افت قیمت همراه بود و مرز ۱۱ و ۷۰۰ را از دست داد. اما با افزایش نسبی دوباره قیمت دلار در بازار امروز سکه دوباره به کانال ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برگشت.

اگر افت اونس جهانیادامه نداشته باشد و در بازار فردا اونس جهانی با روند صعودی همراه باشد در کنار تثبیت قیمت دلار احتمال بازگشت قیمت سکه به کانال ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان وجود دارد.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.