آمار جهانی کرونا دوشنبه ۲۹ شهریور/ فوتی‌های برزیل از ۵۹۰ هزار نفر گذشت

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۲۲۹ میلیون و ۲۹۳ هزار و ۲۰۰ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۷۰۵ هزار و ۴۹۸ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری نیز تأیید شده است.

۲۰۵ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۹۶۳ نفر از مبتلایان به کووید – ۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۲.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۶۹۱ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۳.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۹۰ هزار و هند با بیش از ۴۴۵ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۹۸ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۲,۹۰۰,۹۰۶ ۶۹۱,۸۸۰
۲ هند ۳۳,۴۷۸,۴۱۹ ۴۴۵,۱۶۵
۳ برزیل ۲۱,۲۳۹,۷۸۳ ۵۹۰,۷۸۶
۴ انگلیس ۷,۴۲۹,۷۴۶ ۱۳۵,۲۰۳
۵ روسیه ۷,۲۷۴,۹۲۸ ۱۹۸,۲۱۸
۶ فرانسه ۶,۹۵۵,۳۳۳ ۱۱۶,۰۳۰
۷ ترکیه ۶,۸۴۷,۲۵۹ ۶۱,۵۷۴
۸ ایران ۵,۴۲۴,۸۳۵ ۱۱۷,۱۸۲
۹ آرژانتین ۵,۲۳۹,۲۳۲ ۱۱۴,۴۲۸
۱۰ کلمبیا ۴,۹۴۱,۰۶۴ ۱۲۵,۸۹۵

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای انگلیس، روسیه، فرانسه، ترکیه، ایران، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.