آمار جهانی کرونا امروز سه‌شنبه ۳۰ شهریور: آمریکا در صدر!

آمار مرگ و میر وابتلا به کرونا در سطح جهان امروز سه‌شنبه ۳۰ شهریور منتشر شد.

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تاکنون به ۲۲۹ میلیون و ۸۳۵ هزار و ۲۳۱ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۷۱۳ هزار و ۶۳۶ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است و ۲۰۶ میلیون و ۵۱۵ هزار و ۷۱۸ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

 روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۳.۱ میلیون مبتلا و بیش از ۶۹۴ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۳.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۹۱ هزار و هند با بیش از ۴۴۵ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۹۸ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۳,۱۰۷,۶۲۸ ۶۹۴,۶۱۹
۲ هند ۳۳,۵۰۴,۵۳۴ ۴۴۵,۴۱۶
۳ برزیل ۲۱,۲۴۷,۶۶۷ ۵۹۱,۰۳۴
۴ انگلیس ۷,۴۶۵,۴۴۸ ۱۳۵,۲۵۲
۵ روسیه ۷,۲۹۴,۶۷۲ ۱۹۸,۹۹۶
۶ فرانسه ۶,۹۵۶,۸۴۸ ۱۱۶,۰۵۰
۷ ترکیه ۶,۸۷۴,۹۴۷ ۶۱,۸۰۵
۸ ایران ۵,۴۴۲,۲۳۲ ۱۱۷,۵۲۶
۹ آرژانتین ۵,۲۴۱,۳۹۴ ۱۱۴,۵۱۸
۱۰ کلمبیا ۴,۹۴۲,۲۴۹ ۱۲۵,۹۲۴

به نقل از ایسنا، براساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای انگلیس، روسیه، فرانسه، ترکیه، ایران، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.