خطر ۲۰ برابری مرگ ناشی از کرونا در واکسینه نشده‌ها

داده‌های منتشر شده در ایالات متحده نشان می‌دهد: افرادی که در برابر کروناویروس واکسینه نشده اند ۲۰ برابر بیش از دریافت کنندگان دُز یادآور در معرض خطر مرگ ناشی از کووید-۱۹ قرار دارند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده اعلام کرد: افرادی که واکسینه نشده اند در مقایسه با افرادی که به طور کامل در برابر کرونا واکسینه شده اند و در عین حال دُز یادآور را نیز تزریق کرده اند ۱۰ برابر بیشتر احتمال دارد که تست کرونای ایشان مثبت باشد. این گروه همچنین ۲۰ برابر بیشتر احتمال دارد بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست بدهند.
آمار‌های این مرکز همچنین نشان می‌دهد: در عین حال این تفاوت در خطر ابتلا و مرگ، بین واکسینه نشده‌ها و دریافت کنندگان دُز یادآور، باز هم بیشتر از اختلاف بین افراد واکسینه نشده و افرادی است که کامل واکسینه شده، اما هنوز دز یادآور را نزده اند.
به نقل از شبکه خبری سی ان ان، بر اساس آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، خطر ابتلا به کووید-۱۹ در افراد واکسینه نشده پنج برابر و خطر مرگ ناشی از کووید-۱۹، ۱۴ برابر بیشتر از افرادی است که کامل واکسینه شده اند (واکسیناسیون کامل به معنای تزریق دو دز واکسن و بدون تزریق دز یادآور است).

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.