مرگ‌های کرونایی به سراغ کودکان آمد!

کارشناسان نسبت به افزایش ابتلای کودکان، به سویه اومیکرون ویروس کووید۱۹ هشدار می‌دهند. از زمان شیوع این سویه، مرگ هفت کودک مبتلا به کرونا تایید شده است.

با شیوع اومیکرون در کشور کودکان بیشتر در تیررس ابتلا قرار گرفتند. حالا هم مرگ تعدادی از کودکان مبتلا به کرونا تایید شده است.

تائید مرگ ۷ کودک مبتلا به کرونا

روز گذشته پژمان عقدک، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: از ابتدای شیوع امیکرون تا امروز، سه کودک جان خود را از دست دادند. هر سه بیماری زمینه‌ای داشتند.

او همچنین گفت: در ابتدای ماه حدود هزار مراجعه‌کننده به مراکز درمانی داشتیم که این تعداد اکنون به حدود چهار هزار نفر رسیده است.

پیش از این نیز مهدی مصری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم درباره وضعیت کودکان مبتلا به کرونا گفت: چهار نفر از کودکان مبتلا به کرونا در قم طی دو ماه گذشته جان خود را از دست دادند.

او همچنین گفت که عادی‌انگاری درباره کرونا بسیار زیاد است و این امر موجب می‌شود قله پیک کرونا طولانی شود.

مشاهده مرگ‌ومیر در کودکان مبتلا به کرونا

با شیوع اومیکرون، بارها متخصصان درباره خطر کرونا برای کودکان هشدار دادند.

زهرا ابطحیان، فلوشیپ فوق تخصصی بیماری‌های عفونی بیمارستان مسیح دانشوری نیز گفت: ما در حال حاضر بیماران بدحال زیادی داریم. در بیمارستان مسیح دانشوری بیمارانی داریم که باید بستری شوند اما تخت خالی نیست که آنها را بستری‌ کنند و مجبور هستند که برای بستری در لیست بمانند.

او درباره وضعیت کودکان مبتلا به کرونا گفت: درحال حاضر متاسفانه گزارش مرگ و میر ناشی از کرونا در کودکان را از شهرهای مختلف داریم. از آنجا که وضعیت کودکان به گونه‌ای است که بدن آن‌ها مایعات زیادی را از دست می‌دهد، احتمال شدت گرفتن این بیماری در کودکان بیشتر است. خصوصا در سنین پایین‌تر موارد نیاز به بستری در کودکان رخ می‌دهد.

دلایل افزایش درگیری کودکان مبتلا به کرونا

پیام طبرسی، رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری درباره دلایل افزایش درگیری کودکان در موج اومیکرون گفت: عدم واکسیناسیون در برابر کرونا یکی از مهمترین علت‌های ابتلای کودکان به اومیکرون است.

او همچنین گفت: تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی یکی دیگر از علت‌هایی است که کودکان در سویه‌های قبلی کمتر به کرونا مبتلا شدند.

درحالی تعطیلی مدارس یکی از دلایل افزایش درگیری کودکان عنوان می‌شود که پیش‌تر مسعود مردانی، عضو کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ به تجارت‌نیوز گفته بود: درباره تعطیلی مدارس پیشنهاد داده‌ایم. در موج اومیکرون کودکان و نوجوانان بیشتر در خطر ابتلا هستند.

علیرضا زالی، فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونای تهران نیز درباره وضعیت کودکان در سویه اومیکرون گفت: در اومیکرون نسبت به سایر سویه‌ها قشر کودکان و نوجوانان بیشتر مبتلا شده‌اند. بر اساس جدیدترین آمارها اکنون ۱۹.۵ درصد بستری‌ها در تهران را گروه سنی زیر ۱۰ سال تشکیل می‌دهند.‌‌

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.