هواشناسی ایران شنبه ۲۸ اسفند/ یش‌بینی بارش برف و باران تا ۴ فروردین

سازمان هواشناسی با پیش‌بینی بارش باران، برف، وزش باد و رعدوبرق طی امروز تا آخر هفته در برخی مناطق کشور از افزایش ۵ تا ۸ درجه‌ای دما خبر داد.

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز و فردا در برخی مناطق شمال غرب و غرب سواحل دریای خزر بارش باران و در ارتفاعات بارش برف روی می‌دهد و در سایر مناطق کشور جو آرام همراه با روند افزایش دما حاکم خواهد بود.

روز دوشنبه در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز، تهران و ارتفاعات زاگرس در استان‌های مرکزی، لرستان، چهارمحال و بختیاری و خوزستان بارش پراکنده پیش‌بینی شده است.

در غرب و جنوب غرب کشور گردوغبار و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه علاوه بر شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران در کل سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش برف، باران، وزش باد و گاهی رعدوبرق پیش‌بینی می شود. همچنین در غرب، جنوب غرب و مرکز کشور ابرناکی، بارش پراکنده، وزش باد و گاهی رعدوبرق روی می‌دهد.

پنجشنبه ۴ فروردین ۱۴۰۱ بارش‌ها در سواحل شمالی کاهش می‌یابد و در شمال غرب و غرب و دامنه‌های جنوبی البرز افزایش ابر، رگبار پراکنده باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

در این روز در نوار غربی کشور کاهش نسبی دما روی می‌دهد و افزایش وزش باد در کشور عراق باعث خیزش گردوخاک و نفوذ آن به غرب و جنوب غرب کشور می‌شود.

امروز خلیج‌فارس و تنگه هرمز و طی ۴ روز آینده غرب دریای خزر مواج و متلاطم است. همچنین تا روز دوشنبه افزایش ۵ تا ۸ درجه‌ای دما در دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز، شرق و شمال شرق کشور پیش‌بینی شده است.

به گزارش تسنیم، امروز آسمان تهران قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد در جهت جنوب-جنوب شرقی با سرعت ۱۱ تا ۲۸ کیلیومتر بر ساعت پیش‌بینی شده است. احتمال بارش باران در روز جاری ۲ درصد و پوشش ابر ۳۸ درصد است.

توصیف سامانه: نفوذ سامانه جدید بارشی

زمان پایان: بعدازظهر یکشنبه ۱۴۰۰/۱۲/۲۹

نوع مخاطره: بارش برف و باران و وزش باد نسبتا شدید

منطقه اثر:

شنبه ۱۴۰۰/۱۲/۲۸: گیلان، اردبیل، آذربایجان غربی و نیمه شمالی آذربایجان شرقی.

یکشنبه ۱۴۰۰/۱۲/۲۹: اردبیل، گیلان، مازندران، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی.

اثر مخاطره: اختلال در تردد، کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها به‌ویژه در مسیرهای کوهستانی و گردنه‌ها، احتمال آب گرفتگی معابر شهری، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، تاخیر و احتمال لغو پرواز، احتمال آسیب به محصولات کشاورزی و سازه‌های موقت

توصیه: احتیاط در سفرهای برون شهری، عدم توقف در حاشیه رودخانه‌ها و احتیاط در عبور از کنار مسیل‌ها، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی و سوخت کافی و آمادگی دستگاه اجرایی به منظور برف روبی در گردنه‌های برفگیر، احتیاط و محدودیت در فعالیت‌های کوهنوردی و احتیاط در جابجایی عشایر کوچ‌رو.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.