سیگنال‌های بورس برای آخرین روز معاملاتی

بورس هفته گذشته رشد کمتر از یک درصدی را تجربه کرد و شاخص در سطح یک میلیون و ۳۴۵ هزار واحدی ایستاد. امروز چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که معاملات امروز روند متعادلی را تجربه می‌کند.

شاخص کل بورس در هفته‌ای که گذشت ۰٫۶ درصد رشد کرد و شاخص به محدوده یک میلیون و ۳۴۵ هزار واحد رسید.

کارشناسان عقیده دارند که بورس در آخرین روز کاری خود متعادل دنبال می‌شود.

سقف خرید سهام سرخابی‌ها برای اشخاص حقیقی در روز شنبه ۲۸ اسفندماه، از ٣٠٠ هزارتومان به ۳ میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند.(ایرنا)

کارشناسان می‌گویند که این موضوع نمی‌تواند تاثیر چندانی روی استقبال سهامداران از پذیره‌نویسی سرخابی‌ها بگذارد.

مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار می‌کند: اکنون سازمان بورس و اوراق بهادار در تلاش است تا در برخوردهای انضباطی به نحوی عمل شود. تا کمتر منجر به تعلیق یا توقف نماد شود. همچنین برخورد انضباطی با خود آن شرکت و مدیران متخلف صورت بگیرد.

وی ادامه می‌دهد: در حال حاضر سازمان بورس در برخورد با متخلفان دچار یک پارادوکس شده زیرا وقتی هیأت مدیره یک شرکت تخلفی را صورت داده است. سازمان بورس آن شرکت را از بازار اخراج کرده و یا نماد آن را می‌بندد که با این اقدام، سهامداران آن شرکت تنبیه می‌شوند.

فعالان بورسی متعقدند این موضوع می‌تواند، میزان اعتماد سهامداران به بازار را افزایش دهد. افزایش میزان اعتماد مساوی با ورود نقدینگی جدید است.

مذاکرات تاثیری روی بورس دارد؟

اخبار خوبی از مذاکرات برجام به گوش می‌رسد.  پیتر استانو، سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار داشت که این اتحادیه به نتیجه مذاکرات وین خوش‌بین است و به تلاش‌ها برای موفقیت گفتگوها ادامه می‌دهد.

دو مقام ارشد دولت بایدن، پنجشنبه در گفتگو با نماینده‌های کنگره مدعی شده‌اند مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین به مسائل نهایی رسیده است.

پایگاه پولیتیکو مدعی ادعا کرده است که  این اظهارات نشانه‌ای دیگر از حصول قریب‌الوقوع توافق در وین است.

طبق نوشته این رسانه، دستیار ارشد شورای امنیت ملی آمریکا و «مالی» نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در جلسه‌ای محرمانه با شرکت اعضای کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان حضور داشت.

پولیتیکو به نقل از سه‌مقام که در جلسه محرمانه بوده‌اند یا از محتوای آن اطلاع داشته‌اند نوشت: دو مقام آمریکایی با لحنی مثبت درباره به سرانجام رسیدن تلاش‌های یک ساله دولت بایدن برای احیای برجام ابراز امیدواری کرده‌اند.

حال کارشناسان عقیده دارند که در صورت مذاکرات نتیحه‌بخش، بورس یکپارچه روند صعودی به خود می‌گیرد.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.