آمار جهانی کرونا شنبه ۲۸ اسفند/ ابتلای بیش از ۱.۸ میلیون نفر در ۲۴ ساعت گذشته

طبق آخرین آمار جهانی در شبانه روز گذشته بیش از یک میلیون و ۸۱۱ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و ۵ هزار و ۱۹۸ نفر جان خود را از دست دادند.

بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا صبح امروز ۴۶۸ میلیون و ۴۳۸ هزار و ۲۵۹ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۶ میلیون و ۹۳ هزار و ۹۰۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۳۹۹ میلیون و ۴۶۰ هزار و ۱۵۲ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۳۲ هزار و ۲۳۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸۱ میلیون و ۳۸۸ هزار و ۵۹۰ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۹۹۷ هزار و ۱۳۶ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۳ هزار و ۶۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۳ میلیون و ۶ هزار و ۸۰ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۵۱۶ هزار و ۳۸۱ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۴۸ هزار و ۷۵۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۹ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۳۹۷ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۶۵۶ هزار و ۸۶۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌‌اند.

کشورهای فرانسه، انگلیس، آلمان, روسیه و ترکیه نیز به‌ترتیب با ۲۳ میلیون و ۹۵۷ هزار و ۷۷۳، ۲۰ میلیون و ۹۳ هزار و ۷۶۲، ۱۸ میلیون و ۴۲۴ هزار و ۵۷۵، ۱۷ میلیون و ۵۱۸ هزار و ۶۹۹ و ۱۴ میلیون و ۶۶۳ هزار و ۵۰۸ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای ایتالیا با ۱۳ میلیون و ۷۲۴ هزار و ۴۱۱ مبتلا و اسپانیا نیز با ۱۱ میلیون و ۳۲۴ هزار و ۶۳۷ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۵۶ میلیون و ۹۷۵ هزار و ۴۷۷، ۴۲ میلیون و ۴۶۱ هزار و ۹۲۶ و ۲۸ میلیون و ۱۶۳ هزار و ۹۰۴ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.