جایگاه استقلال و پرسپولیس در رنکینگ جهانی در سال جدید

براساس تازه‌ترین رده‌بندی تیم‌های فوتبال باشگاهی جهان، جایگاه تیم‌های پرسپولیس و استقلال در آسیا و جهان مشخص شد.

بر اساس تازه‌ترین رده‌بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان که امروز (۹ فروردین) از سوی سایت «فوتبال دیتابیس» اعلام شد، تیم فوتبال پرسپولیس در رتبه نخست باشگاه‌های ایران قرار گرفت.

قهرمان فصل گذشته لیگ برتر فوتبال ایران با ۱۶۱۱ امتیاز و بدون تغییر نسبت به رده بندی پیشین در رتبه پنجم قاره آسیا و ۱۰۶ جهان باقی ماند.

تیم فوتبال استقلال با ۱۵۶۵ امتیاز دومین تیم برتر باشگاهی ایران است و بدون تغییر نسبت به رده بندی هفته قبل در رتبه ۸ آسیا باقی ماند. آبی پوشان پایتخت با یک پله صعود نسبت به رده بندی قبلی در رتبه ۱۵۹ جهان ایستادند.

تیم فوتبال سپاهان با ۱۵۰۷ امتیاز بدون تغییر نسبت به رده بندی قبلی سومین تیم برتر فوتبال ایران است و در رتبه ۱۸ آسیا جای گرفته است. طلایی پوشان اصفهان در سطح جهانی با یک پله سقوط نسبت به رده بندی هفته گذشته در رتبه ۲۸۲ جای گرفته اند.

در این رده بندی تیم‌های فوتبال فولاد، گل گهر و تراکتور به ترتیب در رتبه‌های چهارم تا ششم فوتبال ایران جای گرفته اند.

بر اساس این رده‌بندی در قاره آسیا جایگاه ۵ تیم نخست نسبت به رده بندی پیشین تغییری نداشته و تیم کاوازاکی فرونتال ژاپن همچنان با ۱۶۹۶ امتیاز همچنان صدرنشین است. پس از این تیم، الهلال عربستان سعودی هم با ۱۶۶۷ امتیاز در رتبه دوم جای دارد. تیم اولسان هیوندای با ۱۶۲۷ امتیاز در رتبه سوم قاره کهن و السد نیز با ۱۶۱۳ امتیاز بالاتر از پرسپولیس در رتبه چهارم ایستاده اند.

در رده‌بندی جهانی هم ۵ تیم نخست نسبت به رده بندی گذشته تغییر نکرده اند.

لیورپول با ۲۰۴۲ همچنان برترین تیم جهان است و بایرن مونیخ با ۲۰۳۴ امتیاز دوم است. پس از سرخپوشان آلمانی، تیم منچسترسیتی با ۲۰۰۴ امتیاز همچنان در رتبه سوم قرار گرفته است. چلسی با ۱۹۸۹ امتیاز در رتبه چهارم ایستاده است و رئال مادرید هم با ۱۹۴۹ امتیاز در رتبه پنجم برترین تیم‌های باشگاهی جهان قرار دارد.

۱۰ تیم برتر فوتبال باشگاهی جهان؛

لیورپول
بایرن مونیخ
منچسترسیتی
چلسی
رئال مادرید
بارسلونا
آژاکس
اینتر میلان
اتلتیکومادرید
آث میلان

پورتو با مهدی طارمی در رتبه ۱۶ و لورکوزن، تیم سردار آزمون، در رتبه ۲۷ قرار دارند و فاینورد هم با علیرضا جهانبخش همچنان در رتبه ۵۸ است.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.