هواشناسی ایران دوشنبه ۱۵ فروردین/ کاهش ۱۲ درجه‌ای دما در برخی استان‌ها

سازمان هواشناسی با اشاره به کاهش ۱۰ تا ۱۲ درجه‌ای دما طی فردا در برخی استان‌ها نسبت به افزایش ارتفاع امواج تا ۲.۵ متر در سواحل دریای خزر هشدار داد.

مطابق پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در اکثر مناطق کشور جو پایداری حاکم است و افزایش دما به‌ویژه در سواحل دریای خزر ادامه خواهد داشت. از بعدازظهر امروز و طی روز سه‌شنبه با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر در استان‌های ساحلی شمال بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی شده است.

روز چهارشنبه در شمال غرب بارش پراکنده پیش‌بینی شده و روزهای پنجشنبه و جمعه با گذر امواج تراز میانی جو در مناطق شمال غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران بارش باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی امروز در مناطق غرب و شمال غرب، سه‌شنبه در جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز به تدریج مرکز، شرق و جنوب شرق و چهارشنبه در دامنه‌های جنوبی البرز، جنوب و جنوب شرق وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

این شرایط پنجشنبه در نوار غربی و جمعه برای اکثر مناطق کشور پیش‌بینی شده است.

همچنین سه‌شنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر، اردبیل و خراسان شمالی کاهش ۱۰ تا ۱۲ درجه‌ای دما روی می‌دهد.

زمان شروع: ظهر دوشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۱۵

زمان پایان: ظهر سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۱۶

نوع مخاطره: افزایش ارتفاع موج در ساحل بیش از ۱.۵ متر و در فراساحل تا ۲.۵ متر.

منطقه اثر: دریای خزر، مناطق ساحلی و دور از ساحل گیلان، مازندران، گلستان.

اثر مخاطره: خطر آسیب به قایق‌های سبک و تفریحی، احتمال خسارت به قفس‌ها و پاره شدن تورهای صیادی و خطر خسارت به تاسیسات دریایی، به‌ویژه در نیمه شرقی دریا.

توصیه: محدودیت در تردد با قایق و شناورهای سبک و تفریحی، احتیاط در فعالیت‌های دریایی به‌ویژه در مناطق فراساحل، و تمهیدات لازم جهت پیش‌گیری از هرگونه خسارت.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.