افزایش شاخص کل بورس دوشنبه ۱۵ فروردین

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۶هزار واحدی روبرو و حجم و ارزش معاملات در بازار سرمایه نیز افزایش یافت.

در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۱۵ میلیارد و ۲۸۸ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۷ هزار و ۷۱۶ میلیارد تومان در بیش از ۷۴۷ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۶ هزار و ۸۶۸ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۴۶۸ هزار و ۸۷۱ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت بندرعباس شد و در مقابل شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، پترشیمی نوری و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۷ میلیارد و ۴۴ میلیون ورقه به‌ارزش ۱۸۴ هزار و ۹۹۷ میلیارد تومان در ۳۱۷ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۵۶ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۹ هزار و ۶۹۰ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های معاملاتی سنگ‌آهن گهر زمین، آهن و فولاد ارفع و گروه توسعه مالی مهر آیندگان و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی زاگرس، پلیمر آریا ساسول و صنعتی مینو بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.