پیش بینی بورس فردا چهارشنبه ۱۷ فروردین/ بورس از روند فرسایشی خارج می‌شود؟

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه ۱۷ فروردین به ه صورت خواهد بود؟

بورس فردا نیز همانند روزهای گذشته در مسیر تعادلی حرکت کند و تغییر خاصی در معاملات وجود نداشته باشد. اما اگر اخبار جدیدی از مذاکرات برجام مخابره شود، بورس از روند فرسایشی و خنثی خارج خواهد شد.

مهشید داداش زاده، کارشناس و فعال بازار سرمایه در گفت‌وگو با اقتصاد آنلاین، روند بورس را بررسی کرد و گفت: بورس امروز در دقایق ابتدایی معاملات مقداری کاهشی بود و سپس با تقاضایی که در نمادهای شپنا، شستا، رمپنا و همراه رخ داد، با رشد ۰.۱۸درصدی به کار خود پایان داد. ارزش معاملات خرد بیشتر از ۵ هزار میلیارد تومان به ثبت رسید و رقم قابل قبولی برای ادامه روند مثبت برای بازار است.

وی افزود: به طور کلی از روندهای آینده با توجه به مقاومت مهم ۱.۵۸۰.۰۰۰ واحدی و پتانسیل رو به مثبت نمادها، انتظار جهتی خنثی و رو به رشد از بازار وجود دارد. مدیریت سرمایه‌ای که می‌توانیم با نگاهی به شاخص کل داشته باشیم، توجه به شکست مقاومت ۱.۴۰۰.۰۰۰ واحدی و حفظ این سطح مهم است. شاخص هم وزن نیز در یک سطح مهم فلیپ شکسته شده است. محدوده این سطح مهم ۳۶۹۲۰۷ الی ۳۶۱۸۳۳ واحد می‌باشد و مقاومت بعدی شاخص کل هم وزن، ۳۹۱۲۱۲ خواهد بود.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: بنابراین اگر اصلاحی در قیمت‌ها رخ دهد که دور از انتظار هم نیست، مجددا فرصتی برای یک سرمایه‌گذاری بلندمدت تا پایان ۱۴۰۱ به وجود خواهد آمد.

وی بیان کرد: اکنون می‌توان گفت با بازاری متعادل روبه‌رو هستیم و این تعادل یعنی برگشت اعتماد حقیقی‌های بازار و کاهش فشار فروش‌هایی که چندی پیش در همین قیمت‌ها وجود داشت.

داداش زاده ادامه داد: مسائل برجام که مدتی است مذاکراتی رو به مثبت دارد، بر بازار بی‌اثر نیست. اما اکنون توجه اکثر سرمایه‌گذاران به تورم انتظاری پیش‌رو و حفظ ارزش پول است که ترجیح  به سرمایه‌گذاری در سهام با نگاهی مثبت به وجود آورده است.

وی در پایان افزود: نکته مهم این روزهای بازار، گزارش‌های یکساله شرکت‌ها است که سهامداران بیشتر در انتظار این گزارش‌ها و انتخاب یک پورتفوی مناسب برای آینده هستند. این عامل نیز می‌تواند یکی از عوامل خنثی ماندن بازار  باشد.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.