دولت موظف به پرداخت معوقات رتبه‌بندی معلمان شد

سخنگوی کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: دولت ونیز آموزش وپرورش موظف به پرداخت معوقات قانون رتبه بندی معلمان ازشهریور ماه سال ۱۴۰۰ تاکنون هستند.

رضا حاجی پور در مورد رتبه بندی معلمان گفت: پرداخت این معوقات در بودجه سال ۱۴۰۱ مصوب شده و سازمان برنامه و بودجه و وزارت آموزش و پرورش باید زمان اجرا و پرداخت معوقات آن را از شهریورماه سال ۱۴۰۰ محاسبه کنند.

وی ادامه داد: در بودجه سال ۱۴۰۱ نیز به طور قطعی قانون رتبه بندی معلمان دیده شده و بودجه آن نیز در اختیار دولت و وزارت آموزش و پرورش است که هرچه سریع‌تر نسبت به عملیاتی کردن آن اقدام کند.

نماینده مردم شهرستان آمل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قانون رتبه بندی معلمان به شورای نگهبان تقدیم شده واین شورا نیز این قانون را تأیید کرده است و هیچ مشکل وایراد محتوایی و قانونی به آن وارد نیست و وجود ندارد.

وی ادامه داد: آئین نامه مربوط به این قانون باید هرچه سریع‌تر از سوی دولت و وزارت آموزش و پرورش برای بهره مندی معلمان به مدیران پایین دستی برای اجرا و دادن احکام معلمان بر پایه این قانون ابلاغ شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس تمام تلاش خود را برای تصویب تصویب لایحه رتبه بندی معلمان انجام داد و امید است وزارت آموزش و پرورش هرچه سریع‌تر نسبت به تدوین آئین نامه اجرایی آن اقدام کند تا فرهنگیان عزیز بتوانند از امتیاز رتبه بندی برخوردار شوند.

حاجی پور با بیان اینکه یکی از شعارهای رئیس جمهور در زمان انتخابات اجرای رتبه بندی معلمان بود، تصریح کرد، در سند تحول نیز که بر اساس منویات مقام معظم رهبری است بر اجرای این لایحه تاکید شده است.

وی یادآور شد: ضرورت دارد جایگاه معلمان در کشور ارتقا یابد و در صورتی که برای اجرای این طرح با محدودیت منابع مالی مواجه شویم، بهتر است از حقوق کارمندانی که از سقف معمول بیشتر است کاهش داده و به معلمان اختصاص یابد.

وی یادآور شد: هیچکدام از معلمان با لایحه رتبه بندی معلمان مخالف نیستند و مجلس نیز تمام قد پای اجرای این لایحه ایستاده است.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.