نتیجه آزاد نشدن واردات خودرو؛ افزایش ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومانی قیمتها

بازارخودرو به رفتارهای عجیب برخی مسئولین در مساله واردات خودرو واکنش نشان داده و قیمت خودرو در آغازین روزهای کاری افزایش پیدا کرد.

به نقل از تحریریه، پس از اتفاقات روزهای اخبر بر سر واردات خودرو و اطمینان دلالان از وارد نشدن خودروهای روز دنیا به بازار و نیز ضعف شدید خودروسازان داخلی در تامین نیاز بازار، قیمت خودرو عملا صعودی شد.

مشاهدات میدانی نشان می دهد که قیمت تقریبا تمام خودروهای مدل ۱۴۰۱ افزایش داشته است. پژوپارس مدل ۱۴۰۱ با قیمت ۲۹۷ میلیو تومان به فروش می رسد این در حالی است که مدل ۱۴۰۰ این خودرو قیمت ۲۷۵ میلیون تومانی دارد.

علاوه بر این پژو۲۰۶ تیپ ۲ نیز امروز ۲۷۶ میلیون تومان قیمت گذاری شده در حالی که مدل ۱۴۰۰ این محصول ۲۶۵ میلیون تومان قیمت دارد. خودروی پژو ۲۰۷ دنده ای هم مدل ۱۴۰۱ با قیمت ۳۸۴ میلیون تومان فروخته می شود . اما مدل ۱۴۰۰ این خودرو ۳۷۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

در محصولات سایپا نیز کوییک آر مدل ۱۴۰۱ با قیمت ۲۰۷ میلیون تومان و مدل ۱۴۰۰ با قیمت ۱۹۷ میلیون تومان به فروش می رسد. علاوه بر این تیبا ۲ نیز مدل ۱۴۰۱ با ۱۸۳ میلیون تومان و پراید ۱۱۱ با قیمت ۱۸۷ میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرد.

در خودروهای وارداتی نیز بلاتکلیفی آزادسازی واردات خودرو عاملی شده تا رکود در معاملاتبه وجود آید و خبری از خرید و فروش نباشد. بررسی ها نشان می دهد تغییرات قیمتی خودروهای وارداتی نسبت به داخلی نا چیز است و خبری از رونق معاملات در این خودروها نیست.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.