جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در جهان

آمار مجموع مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۴۹۴ میلیون و ۲۰۵ هزار و ۴۹۰ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و ۱۸۳ هزار و ۵۸۶ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۴۲۹ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۲۰۶ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۱.۹ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۰ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۱ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

همچنین در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۰ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۶.۲ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

جدول جهانی پاندمی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۱,۹۰۰,۰۱۲ ۱,۰۰۹,۳۹۰
۲ هند ۴۳,۰۳۰,۹۲۵ ۵۲۱,۵۱۸
۳ برزیل ۳۰,۰۴۰,۱۲۹ ۶۶۰,۵۸۶
۴ فرانسه ۲۶,۲۲۸,۵۲۱ ۱۴۲,۷۸۴
۵ آلمان ۲۱,۹۵۶,۲۸۲ ۱۳۰,۹۶۹
۶ انگلیس ۲۱,۴۱۰,۳۰۵ ۱۶۶,۱۴۸
۷ روسیه ۱۷,۹۲۶,۱۰۴ ۳۷۰,۳۱۱
۸ ایتالیا ۱۴,۹۶۶,۰۵۸ ۱۶۰,۱۰۳
۹ ترکیه ۱۴,۹۱۹,۵۹۱ ۹۸,۲۳۴
۱۰ کره جنوبی ۱۴,۵۵۳,۶۴۴ ۱۸,۰۳۳

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۱۷۵ هزار و ۷۸۰ مورد ابتلا و ۱۴۰ هزار و ۴۰۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه پانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، ایتالیا، ترکیه، کره جنوبی، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ایران، ژاپن، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، استرالیا، مالزی، رژیم صهیونیستی، اتریش، بلژیک، جمهوری چک، تایلند، آفریقای جنوبی، فیلیپین، پرتغال، پرو، کانادا، سوئیس، شیلی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۵ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.