طرح رتبه‌بندی معلمان برای اجرایی شدن به هیات دولت ارسال شده است

وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح رتبه‌بندی معلمان پس از ۱۰ سال با نگاه ویژه مجلس و دولت سیزدهم به تصویب رسید و برای اجرایی شدن به هیات دولت ارسال شده است.

به نقل از ایسنا، یوسف نوری روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در اصفهان همچنین با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: یکی از دستاوردهای خوب شورای‌عالی آموزش و پرورش، تدوین و تصویب این سند است که کار بسیار ارزشمندی بود.
وی افزود : این طرح گذشته به دلیل اختلاف آرا در پیاده سازی درمدارس اجرا نشد و تلاش وزارت آموزش و پرورش این است که ظهور طرح از مدرسه آغاز شود.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: قرار است بر اساس فرایند درست و نظام‌مند سند تحول بنیادین را در حدود ۱۰ درصد از مدارس اجرایی کنیم.
وی افزود: همچنین برای حذف مدارس کانکسی تفاهم نامه‌ای منعقد شده است تا بخشی از این طرح با کمک خیران و بخش دیگر باتلاش آموزش و پرورش و کمک‌های سایر نهادها نظیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) انجام شود.

نوری گفت: حدود ۳۴ هزار نفر در آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش استخدام خواهند شد و پرداخت ماهیانه حق‌التدریس معلمان شاغل و بازنشسته هم در بودجه دیده شده است تا زمانی که نیروی تربیت شده دانشگاه فرهنگیان وارد چرخه تدریس شود.

وزیر آموزش و پرورش شامگاه چهارشنبه با هدف بررسی مسائل آموزش و پرورش استان،شرکت در جلسه شورای آموزش و پرورش استان، افتتاح چند طرح عمرانی و دیدار و گفت و گو با خیرین مدرسه ساز و همچنین فرهنگیان و جلسه همکاری با حوزه علمیه در دفتر امام جمعه وارد استان اصفهان شد.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.